Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Damarlarda Biriken Kolesterolü Temizleyin

Damarlarda Biriken Kolesterolü Temizleyin

Limon temizleyici görevi görür ve kan dolaşımındaki toksik maddelerle yağların uzaklaştırılmasını kolaylaştırır.

 

 

DAMARLARDA BİRİKEN KOLESTEROLÜ TEMİZLEYİN
Kolesterol kendisini arter duvarlarına yapıştıran bir tür yağ olup insanların sağlığını büyük riske sokmaktadır. Vücut düzgün çalışmak için belli bir miktar kolesterole ihtiyaç duyar; ancak kötü kolesterolün fazlası kişinin başta kalp hastalığı ve felç olmak üzere kalp damar sistemi rahatsızlıklarına yakalanma riskini arttırır.

Kolesterol düzeylerinin kontrolü yoğun olarak ne tür besinler tükettiğimize bağlıdır. Sebze, meyve, tahıl ve su yönünden zengin bir beslenme kötü kolesterol kalıntılarının azalmasına yardımcı olur ve daha şiddetli sağlık sorunlarına yakalanma riskini azaltır. Bu nedenle yüksek kolesterollü ve arterlerde yağ birikmesine neden olan yiyecekleri beslenmeden çıkarmak gerekiyor.

İyi beslenme alışkanlıkları edinmenin beraberinde, kolesterol kalıntılarının temizlenmesini ve kan dolaşımında bulunan yağ ve toksik maddelerin atılmasını kolaylaştıran birtakım doğal tedaviler de mevcuttur. Aşağıda sizlerle arterleri temizlemeye yardımcı olan ve dolaşıma iyi gelen muhteşem bir sarımsak ve limon tedavisi paylaşacağız.

 

Damarlarda Biriken Kolesterolü Temizleyin 1

 

KOLESTEROL KALINTISINA YÖNELİK BU DOĞAL TEDAVİ NELERİ İÇERİYOR?
Günümüzde yüksek kolesterol seviyelerini aşağı çeken ve kontrol altına alan pek çok farklı ilaç çeşidi bulunmasına rağmen, pek çok profesyonel bu problemi kontrol altına almak üzere doğal tedavilerin kullanılmasından yana. İlaçların pek çok zararlı etkisi bulunurken doğal tedaviler zararlı etkisiz ve bir çok fayda sağlıyor.

Bu yazımızdaki arterleri temizlemek ve kolesterol seviyelerini aşağı çekmek için doğal tedavi sarımsak ve limondan yapılmış bir kür. Bu kürün içinde sağlığınızı etkileyebilecek tüm atık ürünlerin uzaklaştırılmasını teşvik eden önemli besin maddeleri bulunuyor.

SARIMSAĞIN FAYDALARI
Sarımsak kullanabileceğimiz en iyi doğal antibiyotiktir. Bu gıda yiyeceklerimize tat katmanın beraberinde sağlığımız için yararlı pek çok önemli besin maddesi içermesiyle eski zamanlardan beri beslenmemizin bir parçası haline gelmiştir.

 

 

Hindistan ve dünyanın diğer ülkelerinde yapılan çalışmalarda, sarımsak tüketiminin damar sertliği ve hipertansiyona yakalanma riskini azalttığı tespit edilmiş ve sarımsağın kalp sağlığı için diğer pek çok yararı olduğu bulunmuştur:

Doğal bir iltihap sökücüdür.

Damar açıcı, pıhtı önleyici ve arındırıcı işlevi görür.

Antiseptik ve antibiyotik fonksiyonları vardır.

Arterleri genişleterek kolesterolün atılmasını ve dolaşımı teşvik eder.

 

 

Kalbi korur.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

İnsülin seviyesini arttırarak kan şekeri seviyesini aşağı çeker.

Damarlarda Biriken Kolesterolü Temizleyin 3

LİMONUN FAYDALARI
Limon içeriğindeki besin maddeleri sayesinde pek çok hastalığı önleyen ve tedavi eden oldukça şifalı bir gıdadır. Limon yüksek C vitamini içeriğinin beraberinde B-kompleks vitaminleri, E vitamini ve potasyum, magnezyum, kalsiyum, fosfor, bakır, çinko ve manganez gibi pek çok mineral ve antioksidan içerir.

Kolesterol ve arter sağlığı konusunda, limon detoks işlevi görerek kan dolaşımında bulunan yağ ve toksik maddelerin atılmasını teşvik eder. Sitrik asit damarlarda bulunan yağları oksitleyip ortamdan uzaklaştırarak arter duvarlarına yapışıp bir tıkanıklık yaratmalarını önler.

KAN DAMARLARINI VE KOLESTEROL KALINTILARINI TEMİZLEMENİN YÖNTEMİ
Bu sarımsak ve limon kürü geride bıraktığımız senelerde dünyada bir hayli popüler hale gelmiş ve kolesterol seviyesini düşürüp bağışıklığı güçlendirmenin etkili bir yolu olduğu ispatlanmıştır.

Malzemeler;

4 diş sarımsak

4 küçük limon

3 litre kaynatılmış ve damıtılmış su

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.