Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Yağ Yakıcı Kuru Erik Kürü tarifi

20.04.2021
2.549
Saracoglu Yağ Yakıcı Kuru Erik Kürü tarifi

Göbek yağları vücudumuzda en zor eritebileceğimiz yağlardır. Çünkü genel itibari ile karın bölgesi kasları günlük rutinde pek sık çalışmaz. Bu yüzden karın yağlarını eritmek zordur. Bizlerde karın yağlarınızı eritmek için bazı doğal kürleri sizler için listeliyoruz. Burada dikkat etmeniz gerekli olan nokta yürüyüş ya da spor yapmaktır. Çünkü yeterince spor yapılmadığında hangi kürü tüketirseniz tüketin pek bir yararı olmaz.

Yazımızda kuru erik kürünü sizlerle paylaşıyoruz. En önemli etkisi bağırsak ve sindirim sistemine olacaktır. Saracoglu hocamızdan zayıflatan kuru erik kürü tarifi…

Kuru Erik Faydaları Nelerdir?

Erik Kurusunun Faydaları Nedir? - Erik Kurusu Faydaları

Çok ciddi oranda lif içermektedir. Bu da sindirim sistemi açısından önemlidir. Sindirimi ve bağırsak hareketlerini kolaylaştırır. Sindirimi hızlandırır. Kan şekerinin ani yükselmesini önler. Aynı zamanda uzun süre tok kalmanıza yardım edecektir. Çünkü lif içeren gıdalar midede su alıp şişerek yer kaplar. Doyma hissi daha kısa bir süre içinde gelir.

Besin değeri açısından bir hayli yüksektir. Antioksidan etkisi kanser ve tümör hücrelerinin gelişimini engeller. Az da olsa demir minerali içerir. Bu yüzden kansızlık sorununa da iyi gelmektedir.

Yağ Yakıcı Kuru Erik Kürü

Saraçoğlu Yağ Yakıcı Kuru Erik Kürü | Faydaları Nelerdir

150 gram kuru erik
1.5 litre içme suyu
Yarım limon
2-3 tutam maydanoz
1.5 litre suyun içerisine erik maydanoz ve limonları atın. 1 gün bekledikten sonra sabah özellikle aç karnına bu suyu için. Günlük 1 bardak içmeniz yeterli olacaktır. İçişte 1-2 adet eriği de yutmaya özen gösterin.

Bu kürle beraber günlük rutine ilave olarak bir miktar spor yapmak daha etkili bir biçimde yağ yakmanızı yardım edecektir.

Bir şunu diyen bir yazı 'GünleR Detaylar Hikayemizde Unutmadan Her Sabah Saat 8'de İçin Karnınızdaki Tüm Yağlar Çılgınlar Gibi Eriyecek' görseli olabilir

Yorumlar
  1. Yesim dedi ki:

    siçak sumu soğuk sumu?