Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saraçoğlu Ödem Söktüren Attırıcı Kür Tarifi

20.04.2021
2.102

Merhaba sevgili okurlarım. Bu yazımda sizlere ödem, halk arasında şişkinliğe iyi gelen bir kür tarifi vereceğim. Öncelikle ödem nedir, neden oluşur, iyi gelen bitkiler nelerdir ve bir tane de ödem söktürücü kür tarifi paylaşacağım.

Genel anlamda söylenecek olursa ödem, vücudun bazı bölgelerinde meydana gelen şişkinlik demektir. Tıbbi anlamda ise, vücudun deri ve dokularında normalde olması gerekli olanden daha fazla su bulundurmasıdır. Ödem; gün içinde vücut yeterli miktarda su almadığı zaman kendisini zor durumda hisseder alarm verir ve vücuttaki suyu depolamaya başlar. Su dışında fazla tuz tüketimi, hava değişimi, regl dönemi ve fazla kilogramlar ödem oluşumuna neden olabilmektedir. Bu problemlerin en basit yöntemi ise günlük 2-3 litre su tüketimi sağlamaktır. Su tüketimi idrar söktürücü olduğundan bünyenizdeki ödem oluşumunu engellemektedir.

Salatalık:

Salatalık (Hıyar) Kg Fiyatı ve Siparişi - Büyükannem
Bünyesinde günlük almamız gerekli olan B1,B2,B3,B4,B5,B6 , folik asit, C vitamini, demir, magnezyum vitaminlerin bir çoğunu bulundurmaktadır.
Bünyesinde %85’ten fazla su bulundurduğundan vücuttaki toksinlerin ve ödemlerin atılmasını kolaylaştırır.
Sindirim sistemine yardımcı olur. Kabızlık sorunu yaşayanların salatalık tüketmeleri öneri edilir. İdrar söktürücü etkiye sahiptir.
Yorgunluk gidericidir. Genelde yorgun olduğumuz zamanlarda ya bitki çayları veya kahveye sarılırız. Daha daha önce muhtemelen hiç duymadığınız bir yöntem olan salatalık yorgunluğunuza birebirdir.
Birçok alanda kullanabileceğiniz salatalığın kullanım alanlarından birisi de buharlaşan banyo aynalarına karşı yarım bir salatalığı sürerek buharlaşmayı giderebilirsiniz.
Vücudun nem dengesini sağlar, gün içinde yeterli miktarda su alamadıysanız salatalık tüketerek bu dengeyi sağlayabilirsiniz.

Bu İçimi Güzel Çay ile Vücuttaki Tüm Ödemi Söküp Atın - Sosyal Tarif
Yüzünüze sürüldüğü zaman güneş yanıklarına karşı iyi gelmektedir.
Kilo vermeye yardımcı olur. Gün içerisinde sık sık acıkıyorsanız ve açlığınızı bastırmak istiyorsanız salatalık iyi bir ara öğün olacaktır. Bol bol tüketmenizi öneriyoruz.
Cilt lekeleri ve göz altı torba ve morlukları için sıkça kullanılıyor.
Tırnak ve saç kırılmalarını önlemektedir. Saçlarınızın daha sağlıklı bir biçimde uzamasını, tırnaklarınızın da kırılmadan uzamasını sağlar.
Diş ve diş etlerinin dostudur. Ağzınıza ferah bir koku verir. Ağız içerisinde bakteri oluşumunu engeller.
Saraçoğlu’ndan ödem attıran kür tarifi:
Malzemeler:

1 litre su
10 adet taze nane yaprağı
1 adet salatalık
1 adet limon
Hazırlanışı:

Ödem attıran çay tarifi | Kilo verdiren detox çayı | Ödem söktürücü


Cam bir sürahi içine malzemeleri ekleyin. Oda sıcaklığında sabaha kadar bekletin. Sabah aç karnınıza sabah kahvaltısından yarım saat önce için.

Salatalık kürünün yararları:
Baş ağrılarını iyi gelir.
Yüksek tansiyonu düşürür.
Açlığınızı bastırır. Bu sayede kilogram vermenize yardımcı olur.
Cilt bakımına iyi gelir. Daha parlak ve canlı bir cildinizin olmasını sağlamaktadır.
Ödem söktürmeye birebirdir.
Karaciğerin işlevini arttırır, çok daha iyi çalışmasını sağlar.
Güneş ışınlarının neden olduğu yanıkların giderilmesine yardımcı olur.

Bir 1 kişi görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.