Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Evinizde Olması Gereken Ve Pozitif Enerji Veren 7 Mucizevi Bitki

19.04.2021
7.126
Evinizde Olması Gereken Ve Pozitif Enerji Veren 7 Mucizevi Bitki

Bitkiler yaygın olarak ev, ofis ya da bir bahçe ya da sundurmayı aydınlatmak için dekorasyon olarak kullanılsa da, bitkilerin bir alana pozitif enerji akışını sağlamak gibi çok daha iyi bir güçleri vardır. Bazı bitkiler havayı temizleyebilirken bazıları stresinizi azaltabilir ve ferahlık hissi verebilir.

 

 

Negatif enerjiyi çevreden uzaklaştırma, sağlığınızı ve mutluluğunuzu geliştirmede çok önemli bir adımdır. Bu amaçla, size ve çevrenizdeki insanlara fayda sağlayacak, pozitif enerjiyi artıracak için yedi yararlı bitki listesi hazırladık.

YELKEN ÇİÇEĞİ:

Evinizde Olması Gereken Ve Pozitif Enerji Veren 7 Mucizevi Bitki 1
Bu bitkinin fiziksel, zihinsel ve ruhsal huzur seviyenizi arttırma gücüne sahip olduğuna inanılıyor. Dahası, havayı temizleyerek ve zararlı kapalı ortam gazlarını etkisiz hale getirerek evinizdeki enerji akışını artırabilir. Bu bitki, ofis köşesi gibi daha karanlık alanlar için muhteşem, çünkü çok fazla ışık gerekmeden büyür. Ayrıca daha huzurlu bir uyku için yatak odasına yerleştirebilirsiniz.

 

 

YASEMİN:
Bu güzel bitki pozitif titreşimleri çekiyor ve ilişkileri güçlendirip romantizmi artırma gücüne sahip. Yaydığı tatlı koku zihninizi yatıştırır ve size enerji sağlar. Eğer içeriye koymak dilerseniz, bahçede doğu, kuzey ya da kuzeydoğu alanlarında güneye bakan bir pencerenin yakınına yerleştirilmesi gerekir.

BİBERİYE:
Hem fiziksel hem de zihinsel sağlığı arttırıyor ve hemde havayı temizlemektedir ve evi toksinlerden arındırıyor. Kokusu ruh halinizi iyileştirecek, kaygıyla başa çıkmanıza yardım edecek, yorgunluğu azaltacak, hafızayı çok daha iyi koruyacak ve uykusuzluğu giderecektir. Biberiye ayrıca iç huzur getirecektir. Bitkiyi güneşli bir alana yerleştirin ve fazla su almadığından emin olun.

BAMBU:

Evinizde Olması Gereken Ve Pozitif Enerji Veren 7 Mucizevi Bitki 3
Feng shui’ye göre bitkinin dikey biçimi, yaşam enerjimizi, fiziksel aktiviteyi ve canlılığı etkileyen element çubuğu manasına gelir. Bu bitki, ofisinizin ya da evinizin alçak olmayan alanları için muhteşem. Bir kaç santim gelecek suyla cam bir kapta saklayın.

 

 

ALOE VERA:
Bu bitki size iyi şans ve pozitiflik getirecektir. Ayrıca çok sayıda sağlık yararı vardır. Doğrudan güneş ışığı almayan bir yere koyun ve düzenli şekilde sulayın. Durgun su bu bitki için iyi bir seçim değil, bu nedenle uygun drenaj yapmalısınız. Aloe vera son dönemde hissettiğiniz negatif titreşimleri kesinlikle savuşturacak.

ORKİDE:

Evinizde Olması Gereken Ve Pozitif Enerji Veren 7 Mucizevi Bitki 5


Feng shui’ye göre, bu bitki pozitif titreşimleri çekiyor ve evdeki enerjiyi arttırıyor. Bitki ruh halinizi artıracak tatlı ve hoş bir kokuya sahiptir. Orkideyi muhafaza etmek için en iyi yer yatak odalarıdır, çünkü orkide gece oksijen salınımı yapar.

LAVANTA:

Evinizde Olması Gereken Ve Pozitif Enerji Veren 7 Mucizevi Bitki 7


Lavanta melankoli ile savaşır ve duygularınızı daha kolay kontrol etmenize yardımcı olur. Muhafaza ettiğiniz yere mutluluk getirecek ve ilişkilerde bağlılığı sağlayacak ve genel sakinlik getirecektir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.