Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

BAYRAMDA 9 GÜN KAPANMA GELİYOR

19.04.2021
5.004
BAYRAMDA 9 GÜN KAPANMA GELİYOR

Kabine toplantısında alınan kararlarla beraber koronavirüsle mücadelede yeni döneme girilirken, uzmanlara göre iki haftalık ‘kısmi kapanma’ sonunda vakaların % 50 düşmesi bekleniyor. Aksi halde yeni kısıtlama kararları gelecek ve bayramda da tam kapanma uygulanacak.

BAYRAMDA 9 GÜN KAPANMA GELİYOR 1

YÜZDE 50 DÜ-ŞMESİ BEKLENİYOR ! DÜ-ŞMESSE TAM KAPANMA
Alınan yeni kararların sonucu henüz tabloya yansımadı fakat iki hafta sonunda vakaların % 50 oranında düşmesi bekleniyor. Sağlık Bakanlığınca açıklanan son verilere göre ülkemizde son 24 saatte 61 bin 400 kişinin testi pozitif çıktı, 297 kişi yaşamını yitirdi, hasta sayısı 2 000 845 oldu. Uzmanlara göre en kritik haftaya girdiğimiz bu günlerde, v-akalar önce pik yapacak, sonra da düşüşe geçecek ve bu önümüzdeki haftanın sonunda da % 50 oranın gerilemiş olacak. Aksi halde ise bayramı da kapsayacak yeni önlemler gelecek. Bunlardan birisi de bayramda uygulaması yapılacak tam kapanma

BAYRAMDA 9 GÜN KAPANMA GELİYOR 3

BAYRAMDA 10 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
Yapılan açıklamalara göre ‘kısmi kapanma’ dönemini kapsayan iki haftalık süreçte vakalar ve can kayıpları istenen seviyeye düşmezse yeni yasaklar gelecek. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan konu ile iligli yapmış olduğu açıklamada, AVM, berber, kuaför gibi yerlerin kapatılacağını aktarmıştı. Türkiye Gazetesi’nden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre ise bayramda 10 günlük sokağa çıkma yasağı kararı gelebilir. Buna göre, 7 Mayıs Cuma akşamından başlayan sınırlama, 17 Mayıs sabah 05.00’e kadar sürecek.

BAYRAMDA 9 GÜN KAPANMA GELİYOR 5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.