Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Ceviz Yaprağının Öyle Faydaları Varki, Çoğunu İlk Defa Duyacaksınız!

Ceviz Yaprağının Öyle Faydaları Varki, Çoğunu İlk Defa Duyacaksınız!

Ceviz yaprağı ceviz ağacından toplanır. Ceviz yaprağını kullananlar bu yaprağın bir hayli yararlı olduğunu ve pek çok hastalığa şifa olduğunu söylüyorlar..

 

 

Ceviz Yaprağının Öyle Faydaları Varki, Çoğunu İlk Defa Duyacaksınız! 1

İŞTE CEVİZ YAPRAĞI HAKKINDA YAPTIĞIMIZ ARAŞTIRMALAR VE CEVİZ YAPRAĞININ FAYDALARI;
Ceviz yaprağı adından da anlaşıldığı gibi ceviz ağacının yapraklarından elde edilen bir yaprak türüdür. Ceviz yaprağı geçmiş zamanlardan beri pek çok hastalık için şifa olarak kullanılır. Ceviz ağacı henüz yapraklanmaya başlamadan evvel mayıs’ta çiçek vermektedir..

CEVİZ AĞACI YAPRAKLARI NE ZAMAN TOPLANIR?
Ceviz ağacı yaprakları mayıs da çiçek verir haziran ortalarına doğru toplanacak kıvama gelir.

 

 

CEVİZ YAPRAĞI FAYDALARI NELERDİR?
Geçmişten bu güne kadar ceviz ağacı yaprağı pek çok hastalıkta şifa niyetine kullanılıyor. Ceviz yaprağının sağlığımız için pek çok yararı bulunur.

İŞTE CEVİZ YAPRAĞININ FAYDALARI:
Ceviz yaprağının en önemli yararı vücutta bulunan toksinleri atmasıdır. Ceviz yaprağı çayı düzenli şekilde içilirse vücutta bulunan mikropları, bakterileri ve toksinleri vücuttan atmaya yardım edecektir. Bu durumda da özellikle bağırsaklarda bulunan kurtlar için ceviz yaprağı önerilmektedir. Hemen hemen her kanser çeşidinde alternatif tıp takviyesi olarak ceviz yaprağı kullanılıyor.

Vücutta hızla artış gösteren kötü huylu hücrelerin yok edilmesi konusunda ceviz yaprağı bir hayli yararlı sonuçlar vermiş olduğu gözlemlenmiştir. Ceviz yaprağı kullanılarak oluşturulan merhem ve macunlar, yaralarınızın daha çabuk iyileşmesini sağlar.

CEVİZ YAPRAĞININ SAÇA FAYDALARI NELERDİR?
Ceviz yaprağı saç rengini parlaklaştırmaya, böylece saçınızın sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Ceviz yapraklarını püre haline getirerek, şampuanınıza koyarsanız saçınız eskisinden sağlıklı ve daha canlı bir görünüme kavuşacaktır.

 

 

CEVİZ YAPRAĞININ CİLDE FAYDALARI NELERDİR?
Ceviz yaprağını cildinize uygulamak için, yarım litre su ve 20 gr kurutulmuş ceviz yaprağı yeterlidir. Su kaynar derecede olmamalı, suyun sıcaklığı 50-60 derecede olmalıdır. Yarım litre suyun içerisine ceviz yapraklarını ufalayarak atar ağzını kapatır ve kullanıma hazır hale gelmesi için 1 saat beklersiniz.

NASIL KULLANILIR?
Sabah ve akşam günde 2-3 defa kullanabilirsiniz. Bir pamuk yardımıyla yüzünüze kompres yaparak kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde cildinizdeki sivilceler ve sivilce izleri kaybolacaktır.

Ceviz Yaprağının Öyle Faydaları Varki, Çoğunu İlk Defa Duyacaksınız! 3

CEVİZ YAPRAĞI ÇAYININ FAYDALARI NELERDİR?
Ceviz yaprağı çay olarak da tüketildiğinde sağlığımıza bir hayli yararlı bir içecek haline gelir.
İşte ceviz yaprağı çayının yararları: Bağırsak parazitleri oluşumunu engeller. Böylelikle adeta müshil etkisi yaratır. Romatizma tedavisinde kullanlır. Damla (gut) hastalığına iyi gelir. Kan şekerini düşürmeye yardımcı olur. C vitamini eksikliği yaşayanlara birebirdir. Adeta bir c vitamini deposudur.

CEVİZ YAPRAĞI ÇAYI NASIL YAPILIR?
Yarım olarak veya bir tatlı kaşığı ince kıyılmış ceviz yaprağı, 1 su bardağı ölçeğindeki kaynar suyla beraber haşlanır. 5 dakika boyunca demlendirilen su ve yaprak, demleme ardından süzülür. Ardından bu çay gün boyunca 1 ya da 2 bardak yudum yudum içilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.