Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

6 ilde alarm verildi! Bu illerde yaşayanlar dikkat

18.04.2021
3.168
6 ilde alarm verildi! Bu illerde yaşayanlar dikkat

Bilim Kurulu toplantısının ardından toplantıda görüşülen konularla ilgili açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 6 il için kritik ikazlarda bulundu. İşte ayrıntılar… Dün gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısının ardından toplantıda görüşülen konuları açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastane doluluk oranları alarm veren 6 ili paylaşarak ikazlarda bulundu. K-1-9 vaka sayılarındaki artışın bu biçimde sürmesi halinde 6 il için muhtemel tehlikeye de işaret edildi.

6 ilde alarm verildi! Bu illerde yaşayanlar dikkat 1Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ramazan boyunca uygulanması beklenen tedbirler ile alakalı kurulun önerdiği önerileri ve K-1-9 pandemisinde son durumla ilgili açıklama yaptı. İllerin hastane doluluk oranlarını da veren Koca, 6 il için tehlikeye işaret etti.
6 ilde alarm verildi! Bu illerde yaşayanlar dikkat 3

İşte Bakan Koca’nın o açıklamasından önemli ayrıntılar: “V-aka sayısının daha yoğun olduğunu, aynı oranda hasta sayımızın daha artmadığını rakamlarda görüyorsunuz. Sağlık alt yapımızda ciddi problemlerin olmadığını söyleyebilirim. Yatak doluluk oranında %56.3. Servis yatağında bir sorun yok.” “Erişkin yoğun bakımda doluluk oranı %71.3. Yani %30’a yakın kapasitemizin olduğunu bu da 10 000 hasta manasına geliyor.”

6 ilde alarm verildi! Bu illerde yaşayanlar dikkat 5

“Bazı illerimizde yer yer sorunlar yaşadığımız oluyor mu, oluyor. %80’in üstünde olan iller Sinop, İzmir, Çanakkale, Bartın, Edirne ve Rize’de. Bu illerde, %80’nin üstünde diğer illerde ise %80’in altında erişkin yoğun bakım doluluk oranı.” Önümüzdeki dönemde bir sorun yaşanırsa elettik vakalar ve genel düzenlemeyle K-1-9 için ayrılan yoğun bakım sayımızı arttırarak herhangi bir sorun olmayacağını söyleyebilirim.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.