Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yemekten Hemen Sonra Bunları Kesinlikle Yapmayın!

13.04.2021
263
Yemekten Hemen Sonra Bunları Kesinlikle Yapmayın!

YEMEKTEN SONRA ALIŞKANLIK HALİNE GETİRDİĞİNİZ BAZI DAVRANIŞLARIN, SAĞLIĞINIZA CİDDİ ZARARLAR VERDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?
Yemek yedikten sonra yapılan davranışlar sağlığınız açısından hayati önem taşıyor. Uzmanlar daha sağlıklı yaşam için birtakım davranışların kesinlikle yapılmamasını öneriyor.

 

 

İşte uzmanların yemekten sonra yapılmasın kesinlikle önermedikleri 6 alışkanlık..

Yemekten Hemen Sonra Bunları Kesinlikle Yapmayın! 1

YEMEKTEN SONRA KEMER GEVŞETMEK
Yemek yedikten sonra kemer gevşetmek bağırsaklarınızın düğümlenmesine neden olabilir. İlerleyen zamanlarda bu hareketi devamlı tekrarlar ve alışkanlık haline getirirseniz ciddi bağırsak problemlerine ve hatta bağırsak kanserine neden olabilir.

 

 

UYUMAK
Yemekten sonra uyduğumuzda, vücudumuz yediklerimizi sindirmekte zorlanır. Bu durum, bağırsak iltihaplanmalarına ve mide problemlerine neden olur.

MEYVE YEMEK
Yemekten sonra yenen meyve size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Aksine zarar verecektir. Yemek yedikten sonra yenilen meyve midenizin hava ile dolmasına neden olur. Bu sebeple meyveyi yemekten 1-2 saat sonra yemenizde fayda var.

Yemekten Hemen Sonra Bunları Kesinlikle Yapmayın! 3

ÇAY İÇMEK
Çay, yüksek oranda asit içerdiği için yemeklerden elde edilen proteinlerin sindirilmesini zorlaştırır.

 

 

DUŞ ALMAK
Duş almak kan akışını hızlandırır. Bunun neticesinde kan akışı ellerde ve ayaklarda yoğunlaşır. Bu durum midenin etrafındaki kan miktarını azaltır ve sindirim sistaminin yavaş çalışmasına neden olur.

SİGARA İÇMEK
Araştırmacılar yemekten sonra içilen bir sigaranın bir Paket sigarayla eşdeğer olduğunu ve kanser riskini de doğru orantıda arttırdığını belirtiyor.

Yürüyüş yapmak

Yürümek, sindirim sisteminin yediğimiz yemeklerden nütrientleri özümsememesine sebebiyet verir. Bu durumda yemeklerden alınan vitamin ve minerallerin hiçbir önemi kalmaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.