Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Öksürüğü Kesen Soğan Kürü Tarifi!

13.04.2021
1.604
Öksürüğü Kesen Soğan Kürü Tarifi!

İbrahim Saraçoğlu’ndan soğan kürü tarifi

 

 

Malzemeler:

1 adet kabuğu sağlam soğan

Saf su

 

 

Öksürüğü Kesen Soğan Kürü Tarifi! 1

Yapılışı:

Öncelikle soğanın kabuklarını ayıklayın. Bir tencerenin içerisine su koyun ve kaynamaya başladıktan sonra kuru soğanı 4 parçaya bölerek suyun içerisine atın. 5 dakika kaynattıktan sonra soğan kürünüz hazır olacaktır. İbrahim Sraçoğlu’nun soğan kürünü hazırladıktan sonra ılık bir halde tüketmeniz önerilmektedir.

 

Öksürüğü Kesen Soğan Kürü Tarifi! 3

 

Soğan kürünün diğer yararları nelerdir?

Kadınlarda meydana gelen çikolata kisti (endometriosis) ve miyom oluşumlarına karşı tedavi edicidir..

Polikistik over sendromu tedavisinde faydalıdır. Kadınların yaşadığı adet düzensizliğini ortadan kaldırmaya bir hayli etkilidir. Menopoz şikayetlerini azaltmak için içilmelidir..

Vajinal akıntılarda kullanılmalıdır. Kıl dönmelerinde fayda sağlayacaktır. Hamile kalmak isteyenlerin, sorunlarına çare olacaktır. Ciltte çıkan iltihaplı sivilce ve aknelerde tedavi edicidir. İçeriğindeki sulfosid sebebiyle antibiyotik özelliğine sahiptir..

Dolaşım sistemini düzenler. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri bulunur. Vücutta meydana gelen yağlanmayı azaltacağından, zayıflamaya yardımcı olur..

 

 

Stres giderici ve balgam söktürücü etkileri vardır. Prostatta oluşan iltihapları azaltıcı etkileri sebebiyle, ağrıların azalmasına yardımcıdır. Çiğ soğan tüketimi, yemek sonrasında kandaki total gliserit oranını düşürür. Sinüzit rahatsızlığının ilerlemesini önler..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.