Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

İŞTE HERGÜN EN AZ 1 BARDAK SU İÇMEDİĞİNİZDE VÜCUDUN SİZE VERECEĞİ UYARILAR

13.04.2021
797
İŞTE HERGÜN EN AZ 1 BARDAK SU İÇMEDİĞİNİZDE VÜCUDUN SİZE VERECEĞİ UYARILAR

Yeterli yağış olmaması sebebiyle tarım alanları ilk sırada olmak üzere tüm yaşamı tehdit eden susuzluk, yanıbaşındaki sürahide öylece durduğu halde yeteri kadar su içmeyen insanlarda geri dönülmez hasarlara yol açıyor. Eğer yeteri kadar su içmezseniz, sağlığınız kötüye gidecektir.

 

 

İŞTE HERGÜN EN AZ 1 BARDAK SU İÇMEDİĞİNİZDE VÜCUDUN SİZE VERECEĞİ UYARILAR 1

1- İDRARINIZ NORMALDEN DAHA KOYULAŞIR
Eğer idrarınız normalden daha koyuysa, yeteri kadar su içmemişsiniz demektir. Böbrekleriniz vücudunuzdaki toksinleri atmak için yeteri kadar su bulamamış demektir.

2- CİLDİNİZ KURULAŞIR
Vücudu çevreleyen en önemli kısım da cildinizdir. Sürekli nemlenmesi gerekir. Cildiniz kuru ve kırışıklarla doluysa ve çabuk çatlıyorsa, yeteri kadar su içmiyorsunuz demektir.

 

 

3- SÜREKLİ ACIKIRSINIZ
Yeterince su içmemişseniz, susadığınızı anlamaz kendinizi aç hissedersiniz. Bir diğer anlamda, vücudunuz sizden su içmenizi isterken, siz yemek yersiniz.

4- BAŞINIZ AĞRIR
Baş ağrısı su içmediğinizin bir başka kanıtıdır. Vücudunuzda yeterli miktarsa su yoksa, tansiyonunuz düşer ve bu da beyninizi etkiler. Son olarak da başınız ağrır.

İŞTE HERGÜN EN AZ 1 BARDAK SU İÇMEDİĞİNİZDE VÜCUDUN SİZE VERECEĞİ UYARILAR 3

5- ÇABUK YORULURSUNUZ
Yeterince su içmezseniz, vücudunuz da yeteri kadar oksijen üretemez ve devamlı yorgun hissedersiniz.

 

 

6- EKLEM YERLERİNDE AĞRI
Eklemler ve kıkırdakların düzgün çalışabilmesi için yeteri kadar su içmeniz gerekiyor. Su olmadan eklemleriniz kurur ve hareket ederken eklem yerleriniz ağrır.

7- NADİREN TUVALETE GİDİYORSANIZ
Günde 4-6 kez tuvalete gitmek çok normaldir. Eğer bundan daha az aralıklarla tuvalete gidiyorsanız, vücudunuzda yeteri kadar su yoktur demektir. Ayrıca idrarınızın rengi de çok önemli.

8- KABIZLIK
Sindirim sisteminin düzgün işleyebilmesi için bolca su içmeniz gerekir. Eğer yeteri kadar su içmezseniz, vücut suyu belirli bölgeler de saklar. Bu da vücudun sindirim sistemine su aktarmamasına ve kabız olmanıza yol açar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.