Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem

11.04.2021
1.451
Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem

Genelde streç filmleri yalnızca yemekleri saklamak için kullanırız. Ancak bu basit plastik malzeme, taşınmanıza, mutfağınızı temiz tutmanıza ve hatta rahatsızlık verici olduğu böceklerden kurtulmanıza yardımcı olmak için de kullanılabilir.

 

 

Sizin için streç filmin hayatınızı kolaylaştıracak 10 yönünü hazırladık. Ayrıca yazının en sonunda da streç filmlerin 4 adet garip -ve bizlere göre saçma – kullanım alanlarını da bulabilirsiniz.

1. NORMAL BARDAĞINIZI DÖKÜLMEZ BARDAK HALİNE GETİRİN

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem 1
Eğer bardağınızın kapağı yoksa ve yerlere bir şey dökmekten korkuyorsanız, bardağınızın ağzını streç filmle sarabilirsiniz. Streç filmin ortasından pipet sokup içeceğinizin tadını çıkarırken, yere dökülmesi konusunda da endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

 

 

2. YUMURTA HAŞLAMAK

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem 3
Yumurtaları olduğu gibi suyun içerisine koyup haşlamak yerine bir kabın içerisine serdiğiniz streç filmin içerisine kırıp, sonra resimdeki gibi ağzını bağlayarak haşlayabilirsiniz. Böylece hem kabuğunu soymakla uğraşmayacaksınız hem de yumurtayı haşlarken kıvamını daha kolay ayarlayabilecekseniz.

3. KAVANOZ AÇMAK

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem 5


Bir kavanoz ya da şişenin kapağı gevşemiyorsa, streç film ile sarın. Bu yöntem ellerinizin kaymasını engelleyecek ve kavanozu açmak çok daha kolay olacaktır.

 

 

4.MUTFAKTA ETRAFA BİR ŞEYLER SIÇRATMANIZI ENGELLER.

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem 7


Eğer önceden mikser kullanıysanız, etrafa bir şeyler sıçratmadan mikser kullanmanın ne kadar zor olduğu hakkında fikriniz vardır. İşte bu tür dağınıklıkların önüne geçmek için mikserinizin ağzını streç film ile sarabilirsiniz.

5. BOYANIZIN KURUMASINI ENGELLEYEBİLİRSİNİZ.

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem 9
Eğer evde boya yapıyorsanız ve ara vermeniz gerektiyse, fırçayı ve kavanozu plastik sargıyla sarın. Bu sayede boya yüzeyi kurulamaz ve fırça sertleşmez.

6. SİNEK YAKALAMAK İÇİN İDEALDİR.

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem 11

Eğer mutfağınızda çok sayıda rahatsızlık verici olduğu sinek var ise, onlardan kurtulmak için bir bardağa sinekleri çekecek bir yiyecek koyun. Bardağın ağzını streç filmle kapatın ve üzerine resimdeki gibi küçük delikler açın. Bu sayede içeri giren sinekler dışarı çıkamayacaklardır.

7.ETLERİNİZİ DAĞITMADAN DÖVEBİLİRSİNİZ.

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem 13
Etleri dövmeden önce, bir miktar streç film ile kaplayın. Bu şekilde, ayrılmış parçalar her yöne uçmaz ve tezgahınız temiz kalacaktır.

8. EŞYALARINIZI KOLAYCA TAŞIYABİLİRSİNİZ.

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem 15
Küçük ve bir arada duran eşyaları taşımak bir hayli can sıkıcı olabilir. Çünkü taşıma eşyasında dökülebilirler ve hepsini tekrar bir araya koymak bir hayli uğraş gerektirebilir.

Bir arada duran eşyalarınız taşımadan önce streç filmle sıkıca kapatırsanız taşıma işlemi daha basit bir hale gelecektir.

9.MAKYAJ ÇANTANIZI DÖKÜLMELERE KARŞI KORUYABİLİRSİNİZ.

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem 17
Makyaj çantanızın içerisindeki akışkan malzemelerin ağzını streç filmle kaplayarak taşıma sırasında bu malzemelerin çantanın içerisine akmasını engelleyebilirsiniz.

10. TUVALETİNİZDEKİ TIKANIKLIĞI GİDEREBİLİRSİNİZ.

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem 19
Streç film yardımı ile tuvaletinizdeki tıkanıklığı giderebilirsiniz. Önce klozetinizin yüzeyini streç film ile sarın ve kenarlarını hava almayacak şekilde bantlayın. Sonra sifonu çekin. Streç film kabaracak ve çok büyük bir pompa görevi görecektir. Bu da tıkanıklığı giderecektir.

BONUS: STREÇ FİLMİN İLGİNÇ KULLANIMLARI
1.AKILLI TELEFON KILIFI OLARAK KULLANMAK

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem 21
Sanıyoruz bu yöntem akıllı telefonlarına banyoda bile vazgeçemeyecek kadar bağımlı olan insanlarca geliştirilmiş. Yöntem bir hayli basit: Telefonunuzu streç filme sarın ve duşa girin. Böylece telefonuz ıslanmayacaktır.

Ancak bizim tavsiyemiz, bir kaç dakikalık duş sırasında telefonlarınızı riske atmamanız yönünde olacaktır. Zaten telefon sıkıca streçe sarılı olacağından dokunmatiği çok iyi çalışmayacak ve müzik dinlemek isteseniz bile sesi çok iyi çıkmayacaktır.

2. DAHA HIZLI KİLO VERMEK

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem 23
Büyük ihtimalle bu metoda önceden rast gelmişsinizdir. Vücuda streç film sarılınca daha fazla yağ yakılıp daha hızlı kilogram verileceğine dair bir inanç vardır. Ancak unutmayın; bu yöntem hemde daha fazla su kaybına neden olacaktır ve bu biçimde sağlığınız tehlikeye girebilir.

3. AYAKKABINIZI ÇIKARMADAN EVE GİRMEK

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem 25
Bazı insanlar, ayakkabıları ile eve girerken, koridorda daima plastik bir streç rulosu bulundurmayı tercih ederler. Bu sayede streç, evinizi kirli ayak izlerinden uzak tutacaktır.

Ancak sanki eve girerken ayakkabıları çıkarmak daha basit bir yöntem gibi gözüküyor.

4. TABAKLARI YIKAMAYA GEREK DUYMAZSINIZ

Streç Film Kullanarak Ev İşlerinizi Kolaylaştırabileceğinizi Biliyormuydunuz? İşte O 10 Yöntem 27
Aslında bu yöntem, tembellikte derece atlamış olanlar için gayet uygun bir yoldur. Tabağınızı streç filmle sarıp yemeğinizi koyabilirsiniz. Yemeğinizi yedikten sonra streç filmi çıkarıp çöpe atarsınız ve tabağınız hiç kirlenmemiş olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.