Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Her Derde Deva Nar Kabuğu..!!!

09.04.2021
1.250
Her Derde Deva Nar Kabuğu..!!!

Meyve ve meyve suyu olarak tüketilen narın kabuğunun, meme kanseri ilk sırada olmak üzere nerdeyse tüm kanser türlerini önleyici ve iyileştirici yararları olduğu bildirildi..

 

 

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Uslu, narın sağlığa yararlarının saymakla bitmeyeceğini, bu sebeple de bol bol tüketilmesi gerekli olan bir meyve olduğunu ifade etti.

Her Derde Deva Nar Kabuğu..!!! 1

Tacıyla adeta meyvelerin kralı olan narın, her derde deva bir ilaç olduğunu dile getiren Uslu, ”Nar bağışıklık sistemini güçlendirerek, bizleri başta kanser olmak üzere bir çok hastalıktan da korumaktadır. İçerdiği flovanoidler, vitaminler, polifenoller, antosiyaninler, taninler vasıtası ile kolesterol ve şekeri de dengeleyen özellikle hicaz narı, kalp ve damar sağlığımızı koruduğu gibi, kanser hücrelerinin de gelişmesini çok önemli oranda engellemektedir” dedi.

 

 

Her Derde Deva Nar Kabuğu..!!! 3

Nar kabuğunun ise Türk halkı tarafından hiç kullanılmadan çöpe atıldığına dikkat çeken Uslu, şöyle devam etti:

”Halbuki Çin’deki Instutute of hygiene and Environmental Medicine (Hijyen Enstitüsü ve Çevresel Tıp Bilimi) kuruluşunun yapmış olduğu son araştırmalara göre, nar kabuğu, suyuna göre daha fazla oranda kıymetli bileşikler içermektedir. Yani nar suyu bir ilaç gibi sağlığımız için faydalıdır, ancak kabuğu suyundan daha fazla kıymetlidir. Nar kabuğu içinde bulunan ellagik asit, başta meme kanseri olmak üzere nerdeyse tüm kanser türlerini hem önleyici hem de iyileştirici faydalar sağlamaktadır.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.