Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yatağınıza Karbonat Döktükten Sonra Olacaklara Şaşıracaksınız!

08.04.2021
934
Yatağınıza Karbonat Döktükten Sonra Olacaklara Şaşıracaksınız!

Modern marketler, sağlığımıza zarar verebilecek çeşitli temizlik ürünleriyle doludur. Bu temizlik ürünleri yerine kullanabileceğiniz ve her mutfakta rahatlıkla bulabileceğiniz, kesinlikle güvenli bir temizleyiciden bahsedeceğiz. Bu ürün sayesinde evinizde gerçek bir mucize yaratabilirsiniz.

 

 

Bilge Cafe sizi, yüksek maliyetli temizlik ürünlerinin yerine kullanabileceğiniz kabartma tozu sodyum bikarbonat) kullanımının yöntemlerini öğrenmeye davet ediyor.

Yatak

Yatağınıza Karbonat Döktükten Sonra Olacaklara Şaşıracaksınız! 1
Yatağınızı kabartma tozuyla temizlediğiniz zaman yatağınızdaki kir, ter, ölü deri hücreleri, toz ve istenmeyen kokulardan kurtulursunuz.

 

 

İlk olarak elektrikli süpürgeyle yatağınızı süpürün. Daha sonra tüm yüzeye eşit bir biçimde dağıtabilmek için bir paket kabartma tozunu (dilerseniz 10-15 damla uçucu bitki yağı da ekleyebilirsiniz) bir eleğe boşaltıp yatağın yüzeyine serpiniz. Üzerindeki kabartma tozuyla beraber yatağınızı kaplayınız ve birkaç saat (tercihen 1 gün) boyunca bekleyiniz. Daha sonra elektrikli süpürgeyle, yatağınızın üstünde kalan kabartma tozunu süpürünüz.

Halı ve Ev Tekstil Ürünleri

Yatağınıza Karbonat Döktükten Sonra Olacaklara Şaşıracaksınız! 3
Ayarladığınız bir kabın içerisine 1 yemek kaşığı kabartma tozu koyunuz. Eğer dilerseniz ilave olarak 1 yemek kaşığı toz deterjan da ekleyebilirsiniz. Daha sonra 1 kap kaynamış ve ılıtılmış suyu karışımın üzerine dökünüz ve 4-5 kaşık tercihen %9 asidik oranına sahip sirke ekleyiniz. Karışımımız köpürmeye başlayacağı için bu karışımı büyük ve derin bir kapta hazırlamanızı öneri ederiz. Dikkatlice karıştırdıktan sonra karışımı spreyli bir şişeye dökün.

Halınızı veya mobilyanızı süpürün. Hazırladığınız karışımı 5-10 saniye arasında spreyle yüzeye uygulayın. Daha sonra sıvıyı bir sünger yardımı ile silin. Eğer problemli bir leke var ise, lekeli kısmı ovalayın. İstediğiniz görüntüye ulaşana kadar işlemi tekrarlayabilirsiniz ancak kumaşın sıvıyı emmemesine dikkat etmelisiniz.

 

 

ÖNEMLİ!
Kabartma tozu ve sirke karışımı doğal kumaşlar hariç tüm kumaşlar için kullanılabilir.

KABARTMA TOZUNUN FAYDALARI
Düşük maliyetli.

Kesinlikle zehirli değil.

Kiri ve nemi hapseder.

Birçok temizlik ürününün yerine kullanılabilir.

 

 

İstenmeyen kokulardan kurtulmanıza yardım eder.

Birçok mikroorganizmayı öldürebilir.

Hisler Aynası

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.