Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kaşığa Biraz Şeker Ve Su Koyup Bahçeye Bırakın! Bakın Ne Oluyor?

08.04.2021
2.928
Kaşığa Biraz Şeker Ve Su Koyup Bahçeye Bırakın! Bakın Ne Oluyor?

Bir kaşığa biraz su ve şeker koyup bahçeye bırakın. Bir tatlı kaşığına biraz su ve toz şeker koyup bahçeye veya balkonunuza bırakırsanız insan neslini koruyabileceğinizi biliyor muydunuz? Nasıl mı işte yanıtı..

 

 

Kaşığa Biraz Şeker Ve Su Koyup Bahçeye Bırakın! Bakın Ne Oluyor? 1

Bazıları arıları sevmez. Tek düşündükleri insanların güzel vakit geçirirken onları rahatsız ettikleridir. Arıların popülasyonunun giderek azaldığı gerçeğini görmezden gelirler. Arılar dolaylı yoldan dünya popülasyonunun %90’ının beslenmesine katkıda bulunuyorlar.

Arılar olmadan bizler de hayatta kalamayız. Dünyamızı ve çevremizi korumak için ağaç dikmekten fazlasını yerine getirmemiz gerekli. Çevremize çok kolay eylemlerle katkıda bulunabilir.

 

 

Tek başımıza dünyayı değiştiremeyiz elbette. Ancak el ele verirsek çevremizi koruyabiliriz. İçinde yaşadığımız ve çocuklarımıza bırakacağımız dünyayı muhafaza etmemiz şart.

92 yaşındaki Sir David Attenborough yaşamı boyunca hayvanlar ve doğa için çalıştı. Britanyalı hayvanbilimci ve yazarın sesini pek çok belgeselden hatırlıyor olabilirsiniz. Şimdi bütün dünyanın bilmesi gerekli olan bir mesajı yayınlıyor.

Kaşığa Biraz Şeker Ve Su Koyup Bahçeye Bırakın! Bakın Ne Oluyor? 3

Facebook’ta “Arıların soyu tükenirse, insanların 4 senelik ömürleri kalır” uyarısında bulundu üstelik bu uyarıyı yapan tek kişi de o değildi. Arılar küçük ve etkisiz görünseler de esasında hayatımız önemli bir role sahipler. Ancak son 5 senede arı popülasyonu 3’te 1 oranında azaldı.

 

 

Yine de umut var. Yapabileceğimiz şeyler de var. Hatta yapabileceğimiz o basit şey insanların paylaşımlarıyla giderek yayılıyor. David Attenborough’nun herkese bir önerisi var. Su ve şekeri karıştırarak, yemek kaşığıyla bahçenize bırakmanızı öneriyor. Yapacağınız bu şey önce arıların sonra da insanların hayatını kurtarmaktadır.

Kaşığa Biraz Şeker Ve Su Koyup Bahçeye Bırakın! Bakın Ne Oluyor? 5

“Sonbahara doğru arılar etrafta görünmeyince onların öldüğünü düşünebilirsiniz. Aslında yalnızca yoruluyorlar. Kovanlarına dönecek güçleri kalmıyor. Bahçenizde yorgun bir arı görürseniz, hemen yemek kaşığına şeker ve su ekleyip bahçeye bırakın. Böylelikle enerjileri artacak. İki yemek kaşığı toz şeker ve bir yemek kaşığı suyu karıştırın.

Sonra yemek kaşığıyla bahçenize bırakın. Bunun paylaşılması ve insanların bilinç kazanması çok önemli.” Öte yandan yapabileceğiniz bir şey daha var. Bahçenizde bol bol çiçek yetiştirerek arılara yardımcı olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.