Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bu Yöntemle Böcekler Kaçacak Yer Arıyorlar!

08.04.2021
1.546
Bu Yöntemle Böcekler Kaçacak Yer Arıyorlar!

Evimizi basan haşerelere karşı kullanmış olduğumuz böcek ilaçları kötü kokusunun beraberinde yalnızca böceklere değil, bizlere ve ailemize de zarar vermektedir. Yapılan araştırmalar, böcek ilaçlarında bulunan kimyasalların ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğini göstermektedir.

 

 

Böcek ilaçlarına alternatif olarak, evde hazırlayabileceğiniz doğal yöntemlerle evinizi basan haşerelerden kurtulabilirsiniz.

Böcek ilaçları kadar etkili ve sağlığınıza hiç bir zararı bulunmayan yöntemlerden 10 tanesini sizler için derledik.

1. HAMAMBÖCEĞİ

Bu Yöntemle Böcekler Kaçacak Yer Arıyorlar! 1

Hamamböcekleri genelde yemeklerin ve suyun olduğu yerlere gelirler. Hamamböceklerinden kurtulmak için bir pet şişeyi resimdeki gibi keserek huni şekline getirin ve ağız kısmını bağlayın. Şişenin içini suyla doldurun. Suyu gören hamamböcekleri şişenin içerisine girecek ancak banta yapışıp dışarı çıkamayacaklardır. Bu yöntem hamamböceklerini yakalamak konusunda bir hayli etkili olacaktır.

2. SİRKESİNEĞİ

Bu Yöntemle Böcekler Kaçacak Yer Arıyorlar! 3
Bu sinir bozucu sineklerden kurtulmak için bir cam kavanozu yarısına kadar elma sirkesi ile doldurun. Şişenin ağzını streç film ile kapatın ve streçin üstünde delikler açın. Bu şekilde içeriye giren sinekler suya düşecekler ve dışarı çıkamayacaklardır.

3. SİVRİSİNEKLER
İdris otu ve limo otu sivrisinekleri kovma konusunda bir hayli etkilidir. Bu otlardan elde edilen esansları resimdeki gibi bir cam kavanoza koyup mum fitili yardımı ile yakarak sivrisineklerin evinizin etrafına yaklaşmasını engelleyebilirsiniz.

 

 

4.KARASİNEK

Bu Yöntemle Böcekler Kaçacak Yer Arıyorlar! 5


Bilmeniz gerekli olan en önemli şey; karasinekler lavantadan nefret ederler! Bir sünger parçasına lavanta yağı döküp bir cam kavanoza ya da kaseye koyarsanız, lavanta kokusu bütün eve yayılacak ve karasinekleri evinizden uzak tutacaktır.

5. KARINCALAR

Bu Yöntemle Böcekler Kaçacak Yer Arıyorlar! 7


Bir çay kaşığı tuvalet ispirtosu, bir çay kaşığı bulaşık deterjanı ve bir bardak suyu karıştırın ve bir sprey şişesine dökün. Şişeyi iyice sallayın ve evinizde karınca izleri gördüğünüz yerlere sıkın. Bu şekilde karıncalar evinizden uzak duracaktır.

6. ODUNARISI

Bu Yöntemle Böcekler Kaçacak Yer Arıyorlar! 9

Odunarıları polen taşıyıcı arılardır ve çiçeklerin üremesi için önemli böceklerdir. Eğer evinizin çevresinde odunarısı yuvası görürseniz onları öldürmek yerine bir arıcıya haber verin. Memnuniyetle gelip yuvayı evinizin çevresinden taşıyacaklardır. Ancak böyle bir seçeneğiniz yoksa herhangi bir turunçgilin yağını su ile karıştırıp sprey şişesine dökün. Arıların bulunduğu bölgeye bu suyu sıktığınızda arılar yok olacaktır.

7. EŞEKARILARI

Bu Yöntemle Böcekler Kaçacak Yer Arıyorlar! 11
Eğer evinizde eşekarısı yuvası görürseniz 2 yemek kaşığı bulaşık deterjanını suyla karıştırın ve yuvanın olduğu bölgeye sıkın. Uzmanlar bu yöntemin arıları anında öldüreceğini belirtmektedir.

8. ÖRÜMCEK

Bu Yöntemle Böcekler Kaçacak Yer Arıyorlar! 13
Örümcekler çay çiçeği yağından nefret ederler. Yarım bardak su, yarım bardak elma sirkesi ve bir kaç damla çay çiçeği yağını karıştırın evinizin köşelerine bu karışımı sıkın.

9. TAHTAKURUSU

Bu Yöntemle Böcekler Kaçacak Yer Arıyorlar! 15
10 damla okaliptüs yağını su ile karıştırın ve yatağınızın etrafına sıkın. Bu sayede tahta kurularını uzak tutabilirsiniz. Eğer çok sık seyahat eden biri iseniz çantanızda okaliptüs yağı taşımanız yararlı olacaktır.

10. PİS KOKULU YEŞİL BÖCEK

Bu Yöntemle Böcekler Kaçacak Yer Arıyorlar! 17
Bu küçük ve kötü kokan böceklerden kurtulmanın en kolay yolu sarımsak spreyidir. 2 bardak suyla 4 çay kaşığı sarımsak tozunu karıştırın ve cam kenarlarına ve saksılarınıza spreyle sıkın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.