Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

4 İpucuyla Artık Şarjınız Hemen Bitmeyecek

08.04.2021
498
4 İpucuyla Artık Şarjınız Hemen Bitmeyecek

Bugünlerde nerdeyse hergün akıllı telefonlarınızı şarj etmeniz gerekmektedir. Bir süre sonra şarj aletinizi işe veya okula götürmek mecburiyetinde kalıyorsunuz. Götürmemeniz halinde telefonunuz kapalı olduğundan aileniz size ulaşamıyor ve endişelenmeye başlıyor.

 

 

Az sonra vereceğimiz ipuçlarıyla cep telefonunuzun bataryasını daha uzun süre kullanabileceksiniz. The Sun gazetesi akıllı telefonlarının şarj sorununa el atarak cep telefonunuzu şarj etmeden önce ve şarj ettikten sonra yapmanız gerekenleri anlattı. Yazının tamamını okuyarak akıllı cep telefonunuzun şarjının daha fazla gitmesini sağlayabilirsiniz..

4 İpucuyla Artık Şarjınız Hemen Bitmeyecek 1

1- ARA SIRA ŞARJ EDİN.
Çoğumuz telefonumuzun şarjı bütünüyle bitip telefon kapandıktan sonra telefonumuzu şarja takıyoruz. Ancak yapılan araştırmaya göre bu bataryanızı öldürüyor. Telefon bataryanızın sağlığı için şarjınız bütünüyle bitmeden önce bazen cep telefonunuzu şarja takmalısınız. Lityum bataryalar uzun süre şarj edildiklerinde hasar gördüklerinden telefonunuz şarj olduktan hemen sonra fişini çekin.

 

 

2- TELEFONUNUZU GECE ŞARJDA BIRAKMAYIN.
Yatmadan hemen önce telefonunu şarjda bırakanlardan mısınız? Ben de öyleydim. Birçok ev yangını gece şarjda bırakılan telefonlardan dolayı çıkıyor. Siz siz olun cep telefonunuzu gece şarjda bırakmayın.

4 İpucuyla Artık Şarjınız Hemen Bitmeyecek 3

3- TELEFONUNUZU %100 DOLANA KADAR ŞARJ ETMEYİN
Yine yapılan pek çok deneme ve araştırmaya göre cep telefonunuzu %100 şarj edince şarjınız daha az gidiyor. Evden çıkmadan önce cep telefonunuzu %40’a kadar şarj edin. Gittiğiniz yerde de %50 ile %75 arasına kadar şarj edin. Emin olun şarjınız daha fazla gidecek.

4- TELEFON KILIFIYLA ŞARJ ETMEYİN

4 İpucuyla Artık Şarjınız Hemen Bitmeyecek 5

 

Telefonlar ortalama sıcaklıktaki bir ortamda şarj edilmeli. Telefon kılıfı ile cep telefonunuzu şarj ettiğinizde bataryanız ısınır ve bataryaya zarar verirsiniz. Bir diğer tavsiye de telefonunuz çok ısınmışsa hemen şarjdan çekip soğuduktan sonra tekrar takmanız yönünde..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.