Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yağ Yakmak ve Kolesterol Kontrolü için Patlıcan Suyu

Yağ Yakmak ve Kolesterol Kontrolü için Patlıcan Suyu

Aşırı sıvıların ve toksinlerin temizlenmesine yardımcı olmanın beraberinde, patlıcan suyu kendinizi daha tok hissetmenizi sağlar, yemek yeme isteğinizi kontrol etmenize yardımcı olur.

 

 

Kiloyu ve kolesterol düzeylerini kontrol etmek, sağlık üstündeki olumsuz etkileri bilindiği için pek çok insanın önceliği haline geldi.

Basit estetik algısının ötesinde, vücuttaki yağ birikimi kalp hastalığı, şeker hastalığı ve eklem hastalıkları gibi kronik sorunlara neden olabilir.

Bu sebeple sağlık ve beslenme uzmanları, yaşam tarzınızı iyileştirebilecek bir dizi daha sağlıklı alışkanlık ve tavsiye sunmaya başladı.

 

 

Besin değeri sayesinde fazla kilogramları daha kolay kaybetmenize yardım edecek daha sağlıklı alternatiflere işaret eden bir dizi “hileler”den de bahsediliyor.

Patlıcan suyu hem kan dolaşımının temizlenmesini hem de kilogram vermeyi kolaylaştıran doğal bir alternatiftir.

Bu içecek, vücudunuzu daha fazla kalori yakmak ve zararlı lipitleri ortadan kaldırmak için harekete geçiren antioksidanlar bakımından çok zengindir.

Düzenli tüketimi, özellikle kilogram vermede zorluk çeken insanlar için diyet programına eklemlenebilecek çok büyük bir destektir.

 

 

 

PEKİ, PATLICAN SUYUNUN FAYDALARI NELERDİR?
Konu yağ yakma olduğunda bu sebzenin belli başlı avantajlarından biri, bol miktarda besin ve çok az miktarda kalori sağlamasıdır.

Suyun önemli içeriği, sıvı tutulumunu ve iltihaplanmayı engelleyen bir diüretik etki sağlar.

Güçlü bir antioksidan olan E vitamini sayesinde patlıcan suyu çok daha iyi bir kan dolaşımı sağlar ve kalp rahatsızlığı riskini azaltır.

Ayrıca potasyum ve sodyum açısından zengindir. Bunlar doğru miktarlarda kullanıldığı zaman sinir sistemini ve kardiyovasküler sisteminizin sağlığını iyileştirebilir.

 

 

Patlıcan suyunu tüketmek hemde metabolizma işlevlerinizi geliştirirken, kan şekeri düzeylerini kontrol eder ve vücudunuzun detoksunu destekler.

Lif içeriği bağırsak hareketlerini arttırır ve kabızlık ile gaz gibi problemleri önler.

Lif daha tok hissetmeniz ve yağların damarlarda birikmesi yerine bağırsaklarda emilmesini çoğaltmak için birebirdir.

Göz ardı edilmemesi gerekli olan başka bir özellik ise, patlıcanın safra üretimini uyarması ve karaciğerin yağ tutmasını önleyerek bu organın sağlığını geliştirmesidir.

Patlıcan, içeriğindeki çok miktarda magnezyum ve demir ile kansızlık ve bağışıklık sistemi hastalıkları çekenler için birebirdir.
Yağları yakmak ve kolestrolü kontrol etmek için patlıcan suyu hazırlanışı

Patlıcan suyunu hazırladığınız ve tükettiğiniz zaman, yalnızca genel sağlığınıza fayda sağlayıp kilogram vermekle kalmaz, hemde gündelik yaşam etkinlikleriniz için çok daha fazla enerjiye sahip olursunuz.

Daha önce bahsetmediğimiz bir diğer avantaj ise, bu içeceği hazırlamanın çok basit ve ucuz olması – çünkü malzemeleri her markette bulmak mümkün.

Haydi gelin, yapalım.

MALZEMELER
1 orta boy organik patlıcan

1 limonun suyu

1 litre su

1 büyük cam kavanoz

HAZIRLANIŞI
İlk olarak patlıcanları biraz organik elma sirkesi ve sodyum bikarbonat ile durulayın. İyice dezenfekte olduktan sonra küplere doğrayın. Bunları cam kavanoza koyun ve bir litre suyu ekleyin. Limonun suyunu sıkın. Cam kavanoza ekleyin. Bu içeceği buzdolabına koyun ve bir gece boyunca bekletin.

PATLICAN SUYUNU NASIL VE NE KADAR TÜKETMELİ?
Detoksu desteklemek için, bu içeceği her ay 7 gün boyunca ardı ardına içmelisiniz.
Ayrıca haftada üç kez veya öğünlerin dışında her yemek yeme ihtiyacı duyduğunuzda tüketebilirsiniz. Bir litre su günde bir kaç bardak olarak tüketilmeli. Mesela her öğünden önce bir bardak biçiminde..

Kilonuzu kontrol etme konusunda en iyi sonuçları elde etmek için, meyve ve sebze tüketimini artırmanız ve yağlı, şekerli yiyecekleri ve rafine edilmiş unlu ürünleri azaltmanız ideal bir fikirdir.

Ayrıca hergün en az 30 dakika egzersiz yapmalısınız.

Bu basit ipuçlarını izleyerek haftalar içinde birkaç santim kaybedebilirsiniz. Bununla beraber, herkezin metabolizmasının farklı şekilde çalıştığını ve bazı insanlar için bu sürecin daha uzun sürebileceğini hatırlatmak isteriz.

Patlıcan içeriğindeki solanine maddesi yüzünden aşırı miktarda çiğ yenmemelidir çünkü bu madde kusmaya ve ishale sebep olan bir alkaloiddir. Ancak bundan korkacak bir şey yoktur. Burada önerdiğimiz miktarda tüketirseniz herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.