Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Zeytin Dalı Yaprağının Kanıtlanmış 7 İlginç Faydası!

05.04.2021
1.979
Zeytin Dalı Yaprağının Kanıtlanmış 7 İlginç Faydası!

Zeytin yaprağının sağlığımıza olan inanılmaz faydalarını sizle paylaşıyoruz, çıkarın kalem kağıdı!

 

 

İşte onlar..
1. KAN BASINCINI DÜŞÜRÜCÜ ÖZELLİĞE SAHİPTİR

Zeytin Dalı Yaprağının Kanıtlanmış 7 İlginç Faydası! 1
2011 yılı çalışması zeytin yaprağı ekstraktının etkinliğini, hipertansiyon ya da yüksek tansiyon hastalarına verilen bir ilaç olan Captopril’e kıyasla değerlendirdi. Sekiz haftadır günde iki kez alınan beş yüz miligram zeytin yaprağı özü, sistolik ve diyastolik kan basıncını büyük oranda azalttığı görüldü.

2. KALP VE DAMAR SAĞLIĞINA İYİ GELİR

Zeytin Dalı Yaprağının Kanıtlanmış 7 İlginç Faydası! 3

Zeytin yaprağı binlerce senedir kardiyovasküler fonksiyonu destekleyen bitkisel bir tonik olarak kullanılmıştır. Yüksek dozlarda zeytin yaprağı özütünün, LDL kolesterol düzeylerini düşürmeye yardımcı olduğu ve normal kan basıncının korunmasına yardımcı olduğu gösterildi. Zeytin yaprağındaki en temel glikozid olan Oleuropein ve zeytin ve zeytin yapraklarının bulunduğu oleuropein’in belli başlı ürünü olan hidroksitironol, her ikisi de koroner kalp hastalığının ve bazı kanserlerin azalmasına bağlı olmuştur.

3. DİYABETE İYİ GELİR
Yunanistan’da sürdürülen bir araştırmada, şeker hastalığının gelişiminde ve diğer pek çok kronik hastalığa neden olabilecek maddeler olan zeytin yaprağı ekstraktlarının ileri glikasyon son ürünlerinin (AGE olarak bilinir) oluşumu üstündeki etkileri ölçülmüştür. AGE oluşumunu inhibe etmek, diyabetli hastalar için koruyucu ve terapötik bir hedeftir ve 2013 yılındaki bir araştırma, zeytin yaprağı ekstraktının diyabet doğal tedavisi olarak yalnızca bunu yaptığını ortaya koymuştur.

4. KANSER RİSKİNİ AZALTMAKTADIR
Zeytin yaprağı, tümörlerin büyümesini uyaran anjiyojenik süreci durdurma beceriyi sebebiyle doğal bir kanser tedavisi olarak önemli bir rol oynamaktadır

5. BAKTERİ VE MANTARLARI ÖLDÜRMEKTEDİR

Zeytin Dalı Yaprağının Kanıtlanmış 7 İlginç Faydası! 5

Önemli bir zeytin yaprağının yararı da, kandida enfeksiyonları, menenjit, pnömoni, kronik yorgunluk, hepatit B, sıtma, gonore, zona ve tüberküloz da dahil olmak üzere enfeksiyonlarla savaşabilme beceriyidir; hemde doğal olarak kulak enfeksiyonları, diş ve idrar yolu enfeksiyonlarını tedavi etmektedir.

6. BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEKTEDİR

Zeytin Dalı Yaprağının Kanıtlanmış 7 İlginç Faydası! 7


Zeytin yaprağı, antivirütik özelliklere sahiptir ve bu da, soğuk algınlığı engelleme ve tehlikeli virüsleri tedavi etme olen temelğı vermektedir.

7. CİLT SAĞLIĞINI KORUMAKTADIR
Zeytin yaprağı cildinize hasar yollarını ve yaşlanma belirtilerini tersine çevirme gücüne sahiptir. Zeytin yaprağının antioksidan fonksiyonları sebebiyle, özellikle oksidasyonun neden olduğu bazı hücre hasar türlerini engellemeye yardımcı olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.