Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Patates Suyunun Daha Önce Hiç Duymadığınız Şaşırtıcı Faydaları

05.04.2021
4.125
Patates Suyunun Daha Önce Hiç Duymadığınız Şaşırtıcı Faydaları

Patatesi kaynatarak elde ettiğiniz suyu soğutup için, bel ağrısından kurtulun. Yalnız patatesi kaynatmadan önce üstündeki siyah lekelerden iyice arındırın. İki haftada bir de bu suyu içmeye ara verin.

 

 

Her üç kişiden birinin şikayeti olan bel ağrısı ve romatizmadan kurtulmanın bitkisel yolu patates suyu içmekten geçiyor. Patatesin yararlarının bu kadar ile sınırlı kalmadığını söyleyen fitoterapi uzmanları şunları söylüyor:

 

Patates suyunun yararları arasında gastrit, kolik ve mide ülserleri ile kalp hastalıkları gibi çeşitli hastalıklar gösterilmektedir. Patates suyunun saçlara ve cilde de iyi geldiğine ilişkin veriler bulunur.

Patates Suyunun Daha Önce Hiç Duymadığınız Şaşırtıcı Faydaları 1

 

MİDE YANMASINI GEÇİRİYOR
Patates suyu çok iyi bir antiinflamatuvardır. Bel, sırt ve eklem ağrılarının giderilmesinde etkilidir. Gut hastalığında faydalıdır. Patates suyu vücudun her bölgesinde dolaşımın iyileşmesine yardımcı olur. Özellikle sabahları aç karnına içilmesi önerilir. Patates suyu sindirim sisteminin daha sağlıklı işleyişine yardımcı olur. Kabızlık, ishal, şişkinlik, mide yanması ve hazımsızlık gibi sorunlara karşı etkilidir.

SABAH AÇ KARNINA İÇİLİRSE!

Sabahları içilen patates suyunun reflü hastalarına iyi geldiği yönünde veriler bulunur. Patates suyu vücuttan zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur. Karaciğerin ve safranın temizlenmesinde faydalıdır. İdrar yollarında taş oluşumunu da azaltır. Saç köklerini besler, daha gür ve daha sağlıklı saçlara kavuşmanıza katkıda bulunur. Bunun için patates suyunu, yumurta akı ve bal ile karıştırıp saçlarınıza uygulayın ye yarım saat sonra saçlarınızı şampuanla yıkanır durulayın

-PATATES SUYUNUN FAYDALARI NELERDİR :
Patates suyu kanser hücrelerini öldürür, şeker hastalığına iyi gelir, gastrit için en etkili tedavidir ve tansiyonu düşürür.
Modern tıp kadar etkili olan bir diğer tedavi yöntemi ise doğal tedavi yöntemidir. Ve patates suyunun inanılmaz yararları vardır. Meyve suyu gibi içilebilen patates suyu şeker hastaları için, kanser hastaları için ve yüksek tansiyon gibi bir çok hastalığa yararları yüzyıllar öncesinden bilinmektedir.

 

 

Patates esasında çiğ olarak tüketildiğinde bir hayli faydalıdır. Fakat her patates tedavi için kullanılmaz. Özellikle yeşil kabuklu patatesler içerdiği toksinler itibarıyla önerilmez ve soyulması gerekir..

İŞTE PATATES SUYUNUN FAYDALARI:
-Gastrit tedavisinde patates suyu yararı:

Bir bardak suya bir yemek kaşığı patates suyunu ekleyin ve sabah öğle akşam olmak üzere yemeklerden 30 dakika önce için.

-Kanser hücrelerinin yok olması için patates suyu:

Dr. Kagamine Akita, Japonya Üniversitesinde çiğ patates ve suyundan yapmış olduğu deneylerde farelerin tümör hücrelerinin büyümesini önleyici özelliği olduğunu ispatlamıştır. Yaptığı çalışma Kanser global kongresinde yayınlanmıştır. Almanya’daki kongre büyük heyecan yaratmıştır.

 

 

-Yüksek tansiyon için patates suyu:

Bugün patates suyu kalp hastaları, yüksek tansiyon, diyabet, romatizma gibi hastalıkların tedavisinde ve böbrek, karaciğer hastalıkları ile mücadelede etkin bir araç olarak kullanılıyor.

-Çiğ Patates Suyu Faydaları

Bedendeki şişliklere, eklem ağrılarını dindirir;

Egzama ve cilt lekelerini hızlı bir biçimde geçirir.B vitamini deposu olduğu için uçuk ve ağız içi yaralarını geçirir. Çiğ ve rendelenmiş bir patatesle sorunlu bölgeyi ovuşturun.15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

-Cildi akne ve sivilcelerden arındırır

Bir patates %70 oranında B ve C vitaminleri içerir.Cildinizin üzerine koyduğunuz çiğ ve rendelenmiş patates akneye çare olur, cildi temizler ve kırışıklıkları önler.

-Göz Altı Morlukları ve Şişlikleri İndirir;

Patates suyunu kompres biçiminde göz altına uygularsanız göz altındaki halkları ve şişlikleri indirir.

Patates Suyunun Daha Önce Hiç Duymadığınız Şaşırtıcı Faydaları 3

-Beyaz Saç Oluşumunu Engeller;

Şampuanın içine katıldığında saçların beyazlamasını önleyerek ve beyaz saçların normal renge döndürmektedir.

-Gıda Zehirlenmesini Önler;

Havuç suyuyla karıştırıldığında gıda zehirlenmesini geçirerek bedeni zehirden arındırır.

-Böbrek Taşlarını Küçültür;

Patates suyu idrar yollarını temizleyerek böbrek taşı oluşumunu engeller ve olan taşları da ufaltır.

-Patates Suyu Zayıflatıyor;

Çiğ patates suyu, sindirim sistemini uyarır, doğal bir anti-inflamatuar olarak hareket eder ve vücudun optimum pH dengesini sağlamaya yardımcı olabilecek alkali bir besindir.Patates suyu mide ülseri ve karaciğer bozuklukları tedavi etmek için de kullanılagelmiştir. Çiğ patates suyu içmek karaciğeri temizler, kabızlığı engeller ve giderir. Çiğ patates suyu sindirimi hızlandıran, kolonda “dost” mikropların üremesini sağlamayı başaran özlerden oluştuğu için kilogram vermeye yardımcı olabilir.

Diyet programınıza, 2 hafta boyunca günde 2 kez birer bardak çiğ patates suyu ekleyin.

1. Adım

Manavdan ya da pazardan en taze patatesi temin edin, taze patatesin besin değeri, eskimiş patatesten daha fazladır.

2.Adım

Patates dilim dilim kesip, katı meyve sıkacağına atın, suyunu çıkarın. Şayet katı meyve sıkacağınız yoksa çiğ patatesi rendeleyip, süzün, bu biçimde de suyunu çıkarabilirsiniz

3.Adım

Kahvaltıdan en az yarım saat önce sabahları aç karına, 100-150 yani yaklaşık 1 çay bardağı patates suyu için. Patates suyunu akşamdan hazırlayıp, sabaha kadar bekletmeyin, taze taze yapın, taze taze için. Patates suyundan hoşlanmıyorsanız içerisine biraz bal yahut havuç suyu katıp daha içilebilir hale getirebilirsiniz.

Limon suyu eklemeniz de, limon suyunun kalorisiz özelliği sayesinde iyi bir alternatif olacaktır.

4.Adım

Yine akşam yemeğinden en az yarım saat önce de aynı miktar patates suyunu için.

2 hafta bu biçimde sabah, akşam patates suyu tüketmeye devam edin, 2 haftanın sonunda baktınız kilogram vermenize yardım ediyor, bir hafta ara verin, 2 hafta tekrar patates suyuna devam edin.

5. Adım

2 hafta boyunca ağır yemekler, rafine şekerler ve işlenmiş gıdalardan uzak durun, sebzeyle meyveye yönelin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.