Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

HANIMLAR DİKKAT! BU KARIŞIMI HER SABAH İÇİN SONUCUNA ŞOK OLACAKSINIZ

04.04.2021
909

Limonların elma ya da üzümden daha fazla potasyumu olduğunu biliyor muydunuz? Bu enteresan gerçek, her sabah limon suyunun içilmesinin sağlığınıza bir çok faydasından yalnızca birisidir. Gününüzü limon suyuyla başlamak, canlılığınızı arttırır, enerjiyi fuller ve organlarımızı temizlemek için mükemmel bir yöntemdir. Her gün vücudunuza soktuğunuz ilk şey üretkenliğiniz ve ruh haliniz üstünde çok büyük bir etkisi var..

 

HANIMLAR DİKKAT! BU KARIŞIMI HER SABAH İÇİN SONUCUNA ŞOK OLACAKSINIZ 1

 

MALZEMELER:
Limon
Zencefil
Tarçın (isteğe bağlı)
Yapılışı: Bir limonun yarısından sıktığınız limon suyuyla bir fincan sıcak suyun en ideal karışım olduğunu söylüyor. Karışımı daha etkili hale getirmek için biraz tarçın, biraz da öğütülmüş zencefil kullanabilirsiniz. Böylece metabolizma hızınızı da artırmış olacaksınız.

 

 

HANIMLAR DİKKAT! BU KARIŞIMI HER SABAH İÇİN SONUCUNA ŞOK OLACAKSINIZ 3

Faydalarını okuyunca her sabah bu karışımı içeceksiniz! Bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Limon suyu C vitamini ile dolu olduğundan, doğal ve kuvvetli bir bağışıklı sistemi onarıcısıdır. Yorgun olduğunuzda, stresli ya da aşırı çalıştığınızda,vücuttaki ilk düşüş c vitamininde olur. Sindirimi destekler Sindirimini desteklemenin beraberinde limon suyu, bağırsak kanallarındaki toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olur. Limon, mide ekşimesi ve şişkinlik gibi şeyleri hafifletmeye yardımcı olan vitaminler ve mineraller ile doludur. Sisteminizi temizler Limon suyu, sisteminizden zararlı toksinleri boşaltan kuvvetli vitaminler ve mineraller ile doludur.

HANIMLAR DİKKAT! BU KARIŞIMI HER SABAH İÇİN SONUCUNA ŞOK OLACAKSINIZ 5

İltihapı Azaltır Çok hastalık iltihaptan kaynaklanır ve limon suyu sıklıkla vücudunuzdaki asitliği azaltmaya ve bu şekilde iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur. Kilo Vermeye Yardımcı Olur Limon suyu, açlık ile mücadeleye yardımcı olan bir sürü pektin lifi içerir. Cildinizi Temizler Limon suyu antioksidanlarda yüksek olduğu için Vitamin C, lekeleri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Limonların genel detoks niteliği cildin düzgün olmasına katkıda bulunmaktadır. Enfeksiyonlarla mücadeleye yardımcı olur. Bir bardak ılık limon suyu, enfeksiyonları savuşturmaya yardımcı olmak için mükemmel bir alternatiftir. Bağışıklık sisteminizi artırmakla kalmaz, hemde grip boğaz ağrısı gibi şeyleri önlemeye yardımcı olur.

Size Enerji Verir Limon suyu sindirimi iyileştirdikçe, sindirim sisteminize girdikçe, vücudunuza enerji artışı sağlar. Mükemmel potasyum kaynağı Potasyum beyin, sinir ve kalp sağlığı için önemlidir ve limon suyu doludur. Rahatlatıcı ve serinletici sıcak içecek ile güne başlamak için günlük rutininize limon suyu ekleyin. Bu kuvvetli anti-hastalık içeceği hayatınıza dahil etmekten pişman olmayacaksınız. Bize güven. Yarın güne limon sulu karışımı içerek başlıyor musunuz? Lütfen paylaşalım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.