Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Cildinizden Gelen Sinyallere Dikkat Edin. Nedir Bu Sinyaller Çok Büyük Tehdit

03.04.2021
1.058
Cildinizden Gelen Sinyallere Dikkat Edin. Nedir Bu Sinyaller Çok Büyük Tehdit

Cildimiz vücudumuzda bir problem olduğu zaman bazı belirtiler ile bu sorunu bizlere anlatır. Bu sebeple cildinizden gelen belirtileri dikkate almak gerekir. Galerimizdeki ileri butonuna tıklayarak siz de fotoğrafların altında dikkate almanız gerekli olan belirtilerin neler olduğunu görebilirsiniz.

 

 

Cildinizden Gelen Sinyallere Dikkat Edin. Nedir Bu Sinyaller Çok Büyük Tehdit 1

1. Dudaklarda sürekli uçuk ve yaralar görüyorsanız Dudağınızda sürekli uçuk ve yaralar görüyorsanız bağışıklık sisteminiz çok zayıf ya da B vitamini eksikliğiniz var demektir. Demir eksikliği, D vitamini eksikliği ve kötü beslenmenin beraberinde stres sebebiyle de dudaklarda uçuk ve yaralar çıkması muhtemeldir.

 

 

Cildinizden Gelen Sinyallere Dikkat Edin. Nedir Bu Sinyaller Çok Büyük Tehdit 3

2. Tırnaklarınız devamlı kırılıyorsa Tırnaklarınız devamlı kırılıyorsa vücudunuzdaki vitamin ve mineraller eksik demektir. Tırnakların kırılması hemde değişik hastalıkların da işareti olabilir. Tırnakların daha sağlıklı olabilmesi için magnezyum, D vitamini, kalsiyum ve çinkoya ihtiyaç duyulur. Yeşil yapraklı sebzeler ile süt mahsüllerini tüketin.

Cildinizden Gelen Sinyallere Dikkat Edin. Nedir Bu Sinyaller Çok Büyük Tehdit 5

3. Cildiniz solgunsa Cildin solgunsa bunun sebeplerinden birisi de demir eksikliğine bağlı kansızlık olabilir. İçeriğinde beta karoten yer alan karpuz, domates ve portakal gibi besinleri tüketmenizde fada vardır.

 

Cildinizden Gelen Sinyallere Dikkat Edin. Nedir Bu Sinyaller Çok Büyük Tehdit 7

 

4. Derinizde pul pul bir dökülme mevcutsa Derinizde pul pul bir dökülme mevcutsa A vitamini eksikliğiniz olabilir. A vitamini eksikliği, ciltte kuruluğa sebep olabilir. Bu sebeple günde en az 2 litre kadar su içip, Omega 3 yağ asidi, çinko, A ve E vitamini bulunan gıdaları tüketin.

Cildinizden Gelen Sinyallere Dikkat Edin. Nedir Bu Sinyaller Çok Büyük Tehdit 9

Cildinizin size gösterdiği belirtileri muhakkak dinleyin..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.