Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Pirinç Suyu Mucizesi ile Cilt Bakımı

Pirinç Suyu Mucizesi ile Cilt Bakımı

PİRİNÇ SUYU VE TOZU CİLT İÇİN ÇOK ETKİLİ
Pirinç cilde çok yararlı bir besindir. Asyalı bayanların cilt güzelliğinde de pirincin önemli rolü vardır. Pirinç tarlalarında çalışan bayanların başka su olmadığı için pirinç suyu ile yıkandığı ve güneşte çalıştıkları halde bronzlaşmadıkları görülmektedir. Bunun sebebi ise pirinç güneşten koruyucu bir enzim ve güneşten korumada rolü olan bileşikler içerir.

 

 

Bu da doğal olarak ten renginin açılmasını sağlar. Ayrıca pirinci yiyecek olarak kullanmanın dışında maske ve tonik olarak da kullanabilirsiniz. Pirinç maskesi ve toniği ile ten rengi açılır. Düzenli olarak kullandığınızda ten renginizin daha da açıldığını görebilirsiniz.

Pirinç Suyu Mucizesi ile Cilt Bakımı 1

NE İŞE YARAR? FAYDALARI NELERDİR?
Pirinç tozu, pişmemiş pirinçlerin öğütülmesiyle oluşturulur. Öğütülmüş pirinçlere süt ya da su ilave edilerek bir macun kıvamı haline getirilir. Bu karışım yüz maskesi olarak kullanılır. Pirinç suyuysa çok önemli bir sudur ve pirinçlerin içerisinde bekletilmesiyle oluşturulur.

 

 

PİRİNÇ TOZU İLE CİLT BEYAZLATMA NASIL YAPILIR?
Pirincin içerisinde çok miktarda PABA denilen bir madde bulunur. PABA cildin güneşten korunmasını sağlar. Bu enzim ayrıca C vitamini içermektedir.

Pirinçte güneşten koruyan iki madde vardır: ferulik asit ile allantoin. Ferulik asit antioksidan etkili bir maddedir. Bilim insanları ferulik asitin C ve E vitaminine eklendiğinde güneş koruma kapasitesinin 2 kat arttığını gözlemlemişlerdir. Allantoin ise anti-enflamatuar bir özelliktedir. Allantoin güneş yanıklarını azaltır ve cildin onarılmasında katkıda bulunur.
Pirinç Suyu Temizleyicisi ve Toniği Nasıl Uygulanır

Pirinç Suyu Mucizesi ile Cilt Bakımı 3

Temiz bir kabın içine pirinçleri koyun ve suda bekletin.
Suyu parmaklarınız yardımı ile karıştırın.
Su yavaşça bulutsu bir hale gelecektir. Kaptaki suyu temiz diğer bir kaba boşaltın.
Elde ettiğiniz pirinç suyu ile yüzünüzü birkaç kez yıkayın. Daha iyi neticeler için yüzünüzün kendi kendine kurumasını sağlayın.
PİRİNÇ MASKESİ TARİFİ
Bir avuç pirinci öğütün.
Bir çay bardağı sütü elde ettiğiniz pirinç tozuna ilave edin. Kıvamının maske amaçlı uygulanabilecek şekilde oluşması için karıştırarak dökün.
Macun kıvamına getirdiğiniz maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 20-30 dakika bekleyin.
Ilık suyla maskeyi durulayın.
UYGULANIŞI
Haftada birkaç defa bu tarifleri uyguladığınızda 1 ay içerisinde cildinizin daha beyaz ve canlı bir görünüme kavuşacağını fark edeceksiniz. Pirinç suyu veya maskesi yalnızca cildinizi beyazlatmakla kalmaz, hemde kırışıklıkların da azalmasında etkili olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.