Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Zaman Kazandıran 13 Mükemmel Çözüm!

01.04.2021
1.428
Zaman Kazandıran 13 Mükemmel Çözüm!

Temizlik, çoğunlukla çok fazla kararlılık gerektiren bir şeydir. Bazen, evlerimizi istediğimiz gibi görünmesi ve hissettirmesi için bir hayli çok zaman ve çaba harcamak mecburiyetindeyız. Bu yüzden mükemmel temizliği sağlamak amacıyla sizler için en iyi kısayolları seçtik. Her biri size bir hayli zaman kazandırabilir.

 

 

ÇAMAŞIR MAKİNESİ İÇİN PÜF NOKTALARI

Zaman Kazandıran 13 Mükemmel Çözüm! 1
Çamaşır makinesini temizlemek için pahalı temizlik ürünlerine ihtiyacınız yoktur. Bunun yerine, sıradan bir sirke kullanabilirsiniz. Çamaşır tozu için makinenin çekmecesine biraz sirke dökün ve uzun bir yıkama programı ayarlayın. Makineniz bitirdiğinde, çamaşır makineniz tam manası ile ışıldayacak.

Oldukça az kişinin bildiği bu hile, sirke yardımı ile temizlik ürünlerinizi güçlendirmeyi içerir. Bazıları çamaşır tozu (toz miktarının yaklaşık üçte biri) ekleyin . Bu, çamaşırları daha etkili bir biçimde temizleyecektir ve bu püf noktası özellikle renkli giysiler için geçerlidir.

Bazı malzeme türleri kedi ve köpek tüyleri için adeta mıknatıslardır. Bu malzemelerden yapılmış çamaşırları beyaz sirke ile yıkayın, bundan sonra tüyler bir daha asla yapışmaz.

TERTEMİZ BİR KÜVET İÇİN

Zaman Kazandıran 13 Mükemmel Çözüm! 3
Parmağınızı hiçbir biçimde kaldırmadan tüm küveti nasıl temizleyebilirsiniz? Oldukça basit! İlk önce mikrodalgada biraz sirke ısıtın (yerinde sıcak olmalı). Sirkeyi, 1: 1 oranında bir sprey şişesinde sabunlu bir solüsyonla karıştırın, ancak şişeyi sallamayın. Maddeleri yavaşça karıştırmak yeterlidir. Ortaya çıkan çözeltiyi küvetin üzerine püskürtün, 30 dakika bekletin ve sonra bir süngerle temizleyin. Sonuç pahalı temizlik ürünleriyle aldığınızdan daha etkileyici olacaktır.

PENCERE KENARLARINI TEMİZLEME

 

PencZaman Kazandıran 13 Mükemmel Çözüm! 5

ereleri temizlemek için daimi olarak çok zaman harcıyoruz. Ancak, çok çaba sarf etmeden bunu yapmanın bir yolu var. Ulaşılması zor alanlara biraz kabartma tozu serpin (köşelere dikkat edin). Daha sonra az bir miktar sirke ekleyin ve sonrasında o bölge köpürmeye başlar, bu iyi bir işarettir. 10-15 dakika olduğu gibi bırakın, kabartma tozu ve sirke kirlenmiş ve paslı leke ile başa çıkacaktır. Süre dolduğunda, yalnızca pencere izlerini kağıt havluyla silmek yeterli olacaktır.

ÇOCUKLARIN OYUNCAKLARI NASIL YIKANIR?

Zaman Kazandıran 13 Mükemmel Çözüm! 7


Her ebeveyn, oyuncakların her odaya, köşeye ve kuytuya dağıldığı bir evle karşılaşmıştır. Zemine yayılırlar ve her odanın tüm köşelerinden tozları toplarlar. Yani kimi zaman bu oyuncakların da yıkanması gerekmektedir olabilir. Ama bunun için fazla zaman harcamaktan kaçınmanın bir yolu var. Tüm oyuncakları bir fileye yerleştirin ve çamaşır makinesinde atın.

YENİLMEZ LEKELERİ ÇIKARMA

Zaman Kazandıran 13 Mükemmel Çözüm! 9
Birçoğumuz, çocuklarımımızın, duvarda yazı ve çizim yaparak, keçeli kalem ve kalıcı kalemler ile sanatla ilgili olan çalışmalarıyla karşılaştık. Bunun gibi izlerden kurtulmak çok zaman ve çaba gerektirebilir. Ancak bunu hızlı ve kolay bir biçimde yapmanın az bilinen bazı yolları da vardır. Zeminde ya da masanın üstünde kalıcı bir lekeyi yok etmek için, bazı sıradan diş macunlarını ıslak bir bez üzerine (tercihen mikro fiberlerle yapılmış olanı) sıkın ve lekenin üzerine sürün. Fosforlu kalem ayrıca saç spreyi, deodorant ya da gerçekten herhangi bir aerosol kullanılarak kolayca çıkarılabilir. Sadece sorunlu bölgeye püskürtün ve su ile yıkayın. MBaşka bir yöntem, sıradan soda ve bir sünger kullanmaktır. Süngerin üzerine biraz soda serpin, sorunlu bölgeyi ovun ve su ile durulayın. Artık duvarlarınız temiz olacaktır. Tabi bu yalnızca sanatçı yani çocuğunuz diğer bir şaheser yaratmaya karar verene kadar sürecektir!

 

 

OJE LEKESİ NASIL ÇIKARILIR?

Zaman Kazandıran 13 Mükemmel Çözüm! 11
Eğer bir şişe oje düşürdüyseniz ya da kazayla devirdiyseniz, bunun bir trajedi olduğunu biliyorsunuzdur. Sadece favori oje renginizi kaybetmekle kalmaz, hemde kurtulması nerdeyse imkansız bir leke ile karşılanırsınız. Ama burda kullanabileceğiniz birkaç numara var. Dökülen ojeye kuruma zamanı vermeden önce, üstüne aseton sürerek ve bir dakikalığına bırakarak kurtulabilirsiniz. Ardından lekeyi bir kağıt havluyla ovun ve bir silgiyle geriye kalanları çıkarın. Fakat eğer oje daha önce kurumuşsa, biraz saç spreyi uygulayın ve ardından ılık su ve sabunla silin.
Oje eğer halıya dökülmüş ise, leke çıkarıcı uygulayın ve ardından lekeyi nemli bir bezle silin.

MİKRODALGA TEMİZLEME

Zaman Kazandıran 13 Mükemmel Çözüm! 13
Bu numara ile mikrodalgayı yalnızca beş dakikada temizlemeniz yeterlidir. Yarım limonu sıkın, bir bardağa koyun ve biraz tarçın ekleyin. Şimdi fincanı mikrodalgaya yerleştirin ve en düşük güç ayarında 5-10 dakika kadar çalıştırın. Limon onu temizlemek ve dezenfekte etmekte yardım edecektir ve tarçın hoş olmayan kokuların giderilmesi sağlar.

TEMİZ BİR MUTFAK İÇİN

Zaman Kazandıran 13 Mükemmel Çözüm! 15
Mutfağınızı temizlemek için birkaç saatinizi lüzumsuz yere harcamadığınızdan emin olmak için bu basit çözümü uygulayın. Kalın bir macun elde edene kadar bitkisel yağ ile biraz kabartma tozunu karıştırın. Karışımı herhangi bir katı yağ üzerine uygulayın ve 5-10 dakika bekletin. Ardından bir bez ve biraz sabun solüsyonu kullanarak temizleyin.

SONSUZA KADAR TOZLARDAN KURTULUN

Zaman Kazandıran 13 Mükemmel Çözüm! 17
Hayatınızın her saatini tozları silerek geçirmek mecburiyetinde kalmaktan kurtulmanın bir kolay yolu vardır. Kağıt havluya birkaç damla yağ damlatın ve tozlu bölgeyi silin. Ardından temiz bir kağıt havluyla bir kez daha silin. Yüzeye ince bir tabaka bırakılacak, bu da tozun birikmesine engel olacak ve mobilyaya çekici bir parlaklık kazandıracaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.