Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

DİYET YAPMADAN KİLO VERMEK MÜMKÜN! İŞTE O 10 PÜF NOKTA!

01.04.2021
2.734
DİYET YAPMADAN KİLO VERMEK MÜMKÜN! İŞTE O 10 PÜF NOKTA!

Kusursuz bir vücudun ve dümdüz bir karna sahip olmanın hayalini kuruyorsunuz. Fakat bunun için çok uzun bir zamana ve yorucu egzersizler yapmanız gerektiğine inandığınız için, bu sizin için yalnızca bir hayal olmaktan öteye geçemiyor değil mi?

 

 

Peki, size göbek yağlarınızdan kurtulmanın zannettiğiniz kadar zor olmadığını söylesek? İşte size evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz sonuçları araştırmalara dayanan 10 kolay göbek eritme yöntemi;

SARIMSAK YUTUN

Kötü kokuyor diye sarımsağın mucizesinden uzak kalmayın. Sarımsak en iyi yağ yakıcı besinlerden birisidir. Gece yatmadan önce hap yutar gibi yutabilirsiniz.

DİYET YAPMADAN KİLO VERMEK MÜMKÜN! İŞTE O 10 PÜF NOKTA! 1

 

ŞEKERDEN UZAK DURUN
Yediğiniz, içtiğiniz şeylere sonradan eklenen şeker göbek yağlarınıza eklenmiş bir parça gibidir. Vücudumuzun ihtiyacı olan şeker kek, pasta ve bisküvilerin içinde değil, yediğimiz sebze meyvelerin içinde var.

AMBALAJLI İÇECEKLERİ EVİNİZE SOKMAYIN
Marketlerde gördüğünüz ‘şeker ilavesiz’ ve ‘%100 doğal’ yazan meyve sularına kanmayın. Eğer göbeğinizi eritmek istiyorsanız bu içeceklerden uzak durmalısınız.

PROTEİN ALMAYI İHMAL ETMEYİN

DİYET YAPMADAN KİLO VERMEK MÜMKÜN! İŞTE O 10 PÜF NOKTA! 3
Kilo vermek istiyorsanız almanız gerekli olan en önemli besin ögesi proteindir. Proteinli gıdalar daha uzun süre tok kalmanızı sağlar ve metabolizmanızı hızlandırarak günde 80-100 kalori daha fazla yakmanızı sağlar.

 

 

YAĞI DEĞİL KARBONHİDRATI AZALTIN
Karbonhidratın azaltılması ile beraber iştahınız da azalacaktır. Araştırmalara göre diyet yaparken yağ yerine karbonhidrat alımını azaltan kişiler 2-3 kat daha fazla kilogram kaybediyor.

LİFLİ BESİNLER TÜKETİN

DİYET YAPMADAN KİLO VERMEK MÜMKÜN! İŞTE O 10 PÜF NOKTA! 5

Lifli besinler sindirim sürecinizi hızlandıracak, tokluk hissinizi artıracak ve iştahınızı azaltacaktır.

YEDİKLERİNİZİ NOT EDİN
Aldığınız kalori miktarını hesaplarken, arada bazı atıştırmalıkların aklınızdan çıkmaması için bir diyet defteri tutun.

 

 

ÖDEM ATTIRICI KÜRLER UYGULAYIN.

DİYET YAPMADAN KİLO VERMEK MÜMKÜN! İŞTE O 10 PÜF NOKTA! 7


Karın bölgenizdeki şişlik daima bunların yağ olduğu manasına gelmiyor. Ödem söktürücü çaylar sayesinde bu şişten kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Günde en az 2.5 litre sıvı alın.

MEKİK ÇEKMEYİN!
Karın eritme hareketlerinin başında gelen mekik, mevcut yağlarınızı kasa dönüştüreceğinden göbeğinizin erimesini zorlaştırır. Mekik çekmek yerine, ter atabileceğiniz koşmak bisiklete binmek ya da dans etmek gibi kardiyo egzersizleri tercih edin. Böylelikle yağ yakımınız kolaylaşacaktır. Yağlarınızdan kurtulduktan sonra sıkılaşmak için mekik çekmelisiniz.

DÜZENLİ UYUYUN
Yapılan araştırmalara göre düzensiz uyuyan insanların bel ve iç organları çevresindeki yağlanma oranı, günde 6-8 saat düzenli uyuyanlara göre çok daha fazla oluyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.