Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Azim Herşeyi Yaptırır! 200 Kilo Verdi! Manken Gibi Oldu..

31.03.2021
557
Azim Herşeyi Yaptırır! 200 Kilo Verdi! Manken Gibi Oldu..

300 kilogramya ulaşarak hareket edemez hale gelen Amber Rachdi’nin azmi doktorları bile şaşırttı.

 

 

Sağlık sorunları yaşamakta olan ve yatağa sığmaz hale gelen Amber, imkansızı başardı. İşte 200 kilogram vererek manken gibi olan genç kızın kilogram verme süreci..

Azim Herşeyi Yaptırır! 200 Kilo Verdi! Manken Gibi Oldu.. 1

Oregon’da yaşamakta olan Amber Rachdi kendini bildi bileli fazlalıkları vardı. 24 yaşına geldiğinde yaşıtlarına oranla daha kilogramluydu. 300 kilogramya ulaştığından artık hareket bile edemiyordu. Ailesi evin içinde hareket etmesine yardımcı oluyordu. Zayıflaması için erkek arkadaşı Rowdy motive etmiş.

 

Azim Herşeyi Yaptırır! 200 Kilo Verdi! Manken Gibi Oldu.. 3

 

Çünkü güçlükle hareket edebilen kız tekerli sandalyesini bile kullanamayacak hale gelip, hem fiziksel hem de psikolojik olarak kötü etkileniyormuş. Bunun üzerine Amber, kilogramsunu kontrol altına almak için ‘300 Kiloluk Hayatım’ isimli bir televizyon programına başvurdu..

Azim Herşeyi Yaptırır! 200 Kilo Verdi! Manken Gibi Oldu.. 5

Günde dört öğün yemek ve bolca şeker yiyordu. Yedikçe daha da mutsuz oluyordu. Hayatı monoton bir hale gelmişti. O kadar kilogramluydu ki yatağa sığmıyordu. Son olarak gastrik baypas ameliyatına girmeye karar verdi. Aşırı kilogramlu olduğundan dolayı rizikolar olsa da kararı kesindi. Erkek arkadaşı Rowdy de endişeliydi. Ancak operasyona girebilmesi için 10 kilogram vermesi gerekiyordu. Amber oldukça kararlıydı. Doktoru Nowzaradan’a yakın olabilmek için Teksas’a taşındı. Sağlıklı şeyler yemeye de başladı. Üç ayda 10 kilogram vermeyi başardı ve operasyona alındı.

 

 

Azim Herşeyi Yaptırır! 200 Kilo Verdi! Manken Gibi Oldu.. 7

Amber’ın hayatı yeni başlıyordu. Operasyondan 7 ay sonra Amber toplamda 40 kilogram verdi. Kilo vermek için bir motivasyonu vardı ve spor yapmaya da başladı. Operasyonunun ardından 12 ay geçtikten sonra doktorunu ziyarete gitti. Doktoru 65 kilogram verdiğini görünce gözlerine inanamadı. Dr. Nowzaradan normalde böyle bir şey yapmasa da Amber ile gurur duyduğundan vücudundaki sarkıkları operasyonla almaya ikna oldu..

Kaynak: Sabah.Com.Tr

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.