Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Vücudun 6 Yağını Nasıl Ortadan Kaldırırsınız

29.03.2021
2.275
Vücudun 6 Yağını Nasıl Ortadan Kaldırırsınız

Bölgesel yağlar herkezin korkulu rüyasıdır. Peki bu bölgelerdeki yağlardan nasıl kurtulacağınızı biliyor musunuz? İşte cevap..!

 

 

Fazla kilogram vermenin pek çok yolu var. Günümüzde yüzlerce zayıflama yöntemi ve binlerce öneriyi internette kolayca bulabiliyoruz. Ancak sorun şu ki, belirli bir yöntemin bir şahıs için faydalı olabileceği ve bir başkası için bütünüyle yararsız olabileceği yönündedir. Çünkü hepimizin farklı vücut tipleri vardır ve bu sebeple vücudumuzun kilogram verme şeklinin anlaşılması etkili ve güvenli kilogram kaybı için gereklidir.

Herkesin kilogram aldığı bölge farklıdır işte bu nedenle altı farklı vücut yağ türünü tanımlamıştır. Bizler Drsağlık olarak sizler için her vücut tipine uygun kilogram verme modelini araştırdık ve bir listesini oluşturduk buyrun beraber okuyalım.

1. TAM ÜST VÜCUT YAĞ

Vücudun 6 Yağını Nasıl Ortadan Kaldırırsınız 1

Nedeni: Yaktığınızdan daha çok kalori tüketirseniz bu tür yağ genel olarak birikmeye başlar bu sebeple en temel neden aşırı yemek yiyip hareketsiz kalmanızdır.

Nasıl kurtulabilirsiniz: Bu tip yağlar fiziksel aktivite eksikliği sebebiyle göründüğü için yürüyüş, koşu ya da yüzme gibi aktiviteleri hergün en az 30 dakika uygulamak gerekir. Rafine şekeri tüketmeyi bırakın ve şekerle şekillendirilmiş içecekleri unutun. Tatlı yiyecekler sizi tok hissettirmez, ancak çok miktarda lüzumsuz kalori kazanırsınız.

2. ALT KARIN YAĞI

Vücudun 6 Yağını Nasıl Ortadan Kaldırırsınız 3
Nedeni: Yağın vücudun bu bölümünde depolanmasına sebep olan etkenlerden bazıları stres, depresyon ve kaygıdır.

 

 

Nasıl kurtulabilirsiniz: Stresten kaçının ve dinlenmeyi öğrenin. Stres hormonu kortizol, yağı karın bölgesinde biriktirir, bu sebeple sizin için en doğru seçenek meditasyon yapmak veya nefes egzersizi yapmaktır. Ve bir fincan sıcak yeşil çay içmek, ihtiyacınız olduğunda sakinleşmeniz için iyi bir yöntemdir.

3. ALT VÜCUT YAĞI

Vücudun 6 Yağını Nasıl Ortadan Kaldırırsınız 5


Nedeni: Uyluklarınızın büyük oranda daha büyük olması alt vücut yağını oluşturan sebeplerden yalnızca biri. Bir diğer neden diyetinizde glutenin aşırı olması olabilir. Alt bedeninizin boyutundan memnun değilseniz, glütensiz bir diyet denemeyi düşünebilirsiniz.

Nasıl kurtulabilirsiniz: Bol bol yürüyün ve yokuş yukarı çıkın. Bu yöntem uyluklarınızdaki yağları çok verimli bir biçimde yakar ve bacak kaslarınızı şekillendirir. Kahvaltı atlama. Sabah metabolizmayı başlatmak için kahvaltı yemeyin, gün boyunca daha hoş hissedersiniz ve daha fazla yeme isteğinizin önüne geçmiş olacaksınız.

4. ŞİŞMİŞ KARIN

Vücudun 6 Yağını Nasıl Ortadan Kaldırırsınız 7

Nedeni: Aşırı alkol tüketimi karnınızı büyütebilir, bu sebeple daha düz bir karın için alkol tüketimini azaltın ya da bırakın.

Nasıl kurtulabilirsiniz: Şişmiş karından kurtulmak istiyorsanız alkolü kesinlikle bırakmanız gerekmektedir. Çünkü karın şişliği kalp bölgesinde yağlanmaya sebebiyet verir bu da kalp krizi riskinizi arttırır. Öğünlerinizi daha küçük porsiyonlara bölün ve daha sık yiyin. Metabolizmanızı geliştirecek, enerjinizi korumanıza yardım edecek ve dahası, karnınız her yemekten sonra daha küçük görünecektir.

5. ALT BACAKLAR DA DAHİL OLMAK ÜZERE ALT VÜCUT YAĞLARI

Vücudun 6 Yağını Nasıl Ortadan Kaldırırsınız 9
Nedeni: Bu problem, bacaklarda damar problemi olan bayanlar ya da gebelik sırasında bacaklar şiştiğinde çok sık görülür.

Nasıl kurtulabilirsiniz: Bacaklarınızın şişmesini engellemek için tuzlu gıdaları tüketmeye bir son vermelisiniz. Tuzlu gıdalar yağın yayılmasına neden olur. 30 dakikadan uzun süre hareket etmeden oturmayın, ayağa kalkmaya ve düzenli şekilde yürümeye çalışın. Ayağınızı yukarıya kaldırma fırsatınız var ise, alt bacaklarınızda sıvı birikmesini engellemek için akşamları iş yorgunluğunuzu da azaltmak için bu yöntemi yapmalısınız.

6. SIRT ÜSTÜ YAĞLI BÜYÜK MİDE

Vücudun 6 Yağını Nasıl Ortadan Kaldırırsınız 11
Nedeni: Böyle görünmenin en önemli sebebi hareketsiz kalmaktır, bu sebeple büyük mideniz ve sırt yağlarınız sizi rahatsız ettiyse hemen egzersiz yapmaya başlamanız gerekir.

Nasıl kurtulabilirsiniz: Yeterince uyku çektiğinizden emin olun. Uykusuz kalmak, hormonlarda değişikliğe neden olabilir, iştah artışı ve çoğu zaman karnınızda ve sırtınızda depolen temeln yağa yol açacak kilogram artışına neden olabilir. Lif açısından zengin daha fazla yemek yiyin. Bu iştahınızı ve kalori emiliminizi azaltmanıza yardımcı olur ve belinize yardımcı olur. Arkadan daha fit görünmenizi sağlar. Şekil türünüz ne olursa olsun, daha sağlıklı bir diyetin ve aktif bir hayat biçiminin bedeniniz üstünde en iyi etkiye sahip olacağını unutmamak lazım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.