Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Şişman Değilsiniz Sadece Vücudunuz Şiş

29.03.2021
1.517
Şişman Değilsiniz Sadece Vücudunuz Şiş

Vücut Su Tutar, Çözümü Çok Kolay!

 

 

Vücudumuzdaki suyu kaybetmenin doğru ve yanlış yolları vardır. Genellikle bir çoğumuz yanlış yolda ilerliyoruz. İlk olarak vücudunuzun neden su tuttuğunu belirlemeniz lazım. Sebebi bilirseniz çözümede ulaşırsınız.

Vücudunuzda birikmiş olan suyu doğal yollarla atmanız mümkün. Bu yollara gelecek olursak;

1.DOĞAL YÖNTEMLİ İDRAR SÖKTÜRÜCÜLER KULLANIN

Şişman Değilsiniz Sadece Vücudunuz Şiş 1

İdrara normalinden sık çıkmanıza neden olan pek çok yiyecek ve içececek mevcuttur. Bu yiyecek ve içecekler sizin fazla suyu vücudunuzdan atmanıza sebebiyet verir. Zaten normal olarak çok fazla su içtiğinizde ve vücudunuza sodyum alımını azalttığınızda bu problem ortadan kalkacaktır. Ciddi bir evreye geldiğinizde idrar söktürücü gıdalar ile müdahale edebilirsiniz.

2.SODYUMU KESİN

Şişman Değilsiniz Sadece Vücudunuz Şiş 3
Vücudunuz su tutuyorsa çok büyük bir ihtimalle çok fazla sodyum içeren gıdalar tüketiyorsunuz. Sodyum içeren gıdalara örnek verecek olursak;işlenmiş gıdalar ve fast food yiyeceklerdir. Yemeklere koyulan tuz da sodyum içermektedir. Sodyumla doğal tuz kaynakları(himalaya tuzu,deniz tuzu) arasındaki farkları unutmamak gerekir. Bu tuz kaynakları sofrada kullanılacak olan tuz veya işlenmiş gıdanın içerisinde bulunan tuzlardan değildir.

3.GÜNLÜK TÜKETİLEN SU MİKTARINI ARTTIRIN
Vücudunuzdaki fazla suyu atabilmek için daha fazla su içmelisiniz. Bu cümle size bir hayli garip gelebilir fakat doğru miktarda tükettiğiniz su, vücudunuzdaki fazla suyu atar.

 

 

4.TERLEYİN
Vücudunuzdaki sudan kurtulmak istiyorsanız terlemeye başlayın. Bir günde terleyip vücudunuzdaki fazla suyu atmaya çalışmayın. Öğünlere bölerek düzenli olarak terleyin. Terlediğiniz de vücudunuzdaki fazla sodyumu atmakla kalmaz, zararlı toksinleri de uzaklaştırmış olursunuz.

5.MAYDANOZ ÇAYI

Şişman Değilsiniz Sadece Vücudunuz Şiş 5


Maydanoz doğal idrar söktürücü olarak kullanılır. Antibakteriyel ve antioksidan özellik taşımaktadır.

MAYDANOZ ÇAYI NASIL YAPILIR?
MALZEMELER
2 su bardağı su
1/2 demet maydanoz
1 adet limon
HAZIRLANIŞI VE KULLANIMI
Yarım demet maydanozu (10-12 adet) güzel bir şekilde yıkayın.
Elinizle 2-3 parçaya bölün. Mutfak robotundan geçirin.
Diğer yandan 1 adet limonun suyunu sıkın.
Büyük boy bir kavanozun içerisine, mutfak robotundan geçirdiğiniz maydanozları koyun.
Üzerine limon suyunu ekleyin. 1 su bardağı içme suyu ilave edip, blender yardımıyla güzel bir şekilde karıştırın.

Suyun rengi değiştikten ve maydanozlar iyice kıyıldıktan sonra 1 su bardağı daha içme suyu ilave edin.Kısa bir süre tekrar karıştırın.
Hazırladığınız bu kürü sabah kahvaltıdan 15 dk kadar önce aç karnına içmelisiniz. Günde 1 bardak içmeniz yeterlidir.
Bu kürü 15 gün boyunca her sabah 1 bardak içmeniz gerekiyor. Bu kür ile birlikte gün içerisinde en az 2 litrede normal içme suyu tüketmeyi asla ihmal etmeyin.

Ayrıca aşağıda belirtilen 8 yiyeceği hayatınızdan sakın eksik etmeyin.. Bu 8 besin ödemin en büyük düşmanıdır.
Nar : İster narı tane tane dilerseniz suyunu sıkıp tüketin. En etkili ödem artırıcılardan bir tanesidir.
Muz : İçerdiği potasyum ile vücuttaki ödemleri yok eder. Aynı zamanda vücudun ihtiyacı olan doğal şekerin alınmasını da sağlar ve vücudumuzun güzel kokmasına yardımcı olur.
Ananas : En doğal detoks besinlerinden bir tanesidir. Artık her mevsim bulabilmek mümkün. Ananası parçalara bölerek tüketebilir veya meyve suyunu içebilirsiniz.
Yeşil Çay : Zayıflamak için bire bir. Yağ yaktıran en etkili bitki çaylarından birisi. Etkisini göstermesi için kararında tüketmek gerek. Yeşil çayı yüksek oranda tüketmek, kalp çarpıntısına davetiye çıkabilir.
Maydanoz (Taze Olmalı) : Sabahları aç karna bir tutam tüketmeniz yeterli.
Salatalık : En yararlı besinlerden. İçerdiği su miktarıyla günlük su ihtiyacımızı da karşılamaya yardımcı ve hemde taze olduğunda mideyi rahatlatıp, hazmı kolaylaştıran bir sebze.
Yoğurt : Ev yapımı yoğurt olmalı. Prebiyotik etkisi ödemlerden kurtulmaya yardım edecektir.
Su : Hayatın ta kendisi zaten. Bol su her derde deva. Ödem ve şişkinliklerden kurtulmanın birinci kuralı. Günlük en az 1,5 litre ve üstünde su içmemiz gerekmektedir. Ama tabi su tüketimi güne boyuna yaymak önemli. Yoksa birden içmenin bir yararı olmadığı gibi zararı da çok.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.