Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bu Yöntemi Deneyin Çamaşırlarınızın Kar Gibi Olduğunu Göreceksiniz!

29.03.2021
3.065
Bu Yöntemi Deneyin Çamaşırlarınızın Kar Gibi Olduğunu Göreceksiniz!

Bu yöntemle Çamaşırlarınız kar gibi olacak Çamaşırları Kar Gibi Yapan Yöntem İşte Bu.BEYAZ TÜLPERDELERİNİZİ YIKARKEN.Perde ve tüllerinizin ilk günkü beyazlıklarına kavuşmasını istiyorsanız, yıkama suyunun içerisine ya da deterjan gözüne iki yemek kaşığı toz şeker ekleyin.

 

 

Bu Yöntemi Deneyin Çamaşırlarınızın Kar Gibi Olduğunu Göreceksiniz! 1

Beyazlıklarına hayret edeceksiniz.Perdeleri kar gibi yapan yöntem işte bu.. Ve tabi başka seçenekler de mevcut.Mesela;1. Karbonat: Deterjan gözüne 2 çorba kaşığı karbonat koyun ve normal yıkama ayarlarında çalıştırın. İsterseniz karbonatı yıkama esnasında da atabilirsiniz.Perdenizin normal yıkadığınız dan daha ayrı bir şekilde temizlediğini görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Evde karbonatınız yoksa üzülmeyin, karbonat yerine kabartma tozu’da kullanabilirsiniz. Ayrıca, çıkmayan bir leke mevcutsa, bir miktar karbonatla limonu karıştırıp lapa hale getirdikten sonra çamaşırların üzerine sürüp, makineye atabilirsiniz. 1 gece daha önce karbonatlı su hazırlayıp, çamaşırları basmak da diğer bir yöntemdir.2. Bulaşık Makinesi Deterjanı: Bilmeyenleriniz buna hiç anlam veremeyebilirler, fakat bulaşık makinası detarjanının perdelerde vermiş olduğu etkiyi görenler ve bu yolla perdelerini beyazlatanlar bir hayli fazla!Fakat şu ayrıntısı da geçmek istemiyorum ki bulaşık makinası detarjanı kullananlardanbazıları, bulaşık makinası detarjanının kireçleri çözme özelliğinden dolayı bu yöntemi kullandıklarında, çamaşır makinelerinde ki kirecin sökülmesi sebebiyle kirecin perdelerine yapıştığını belirtmişlerdi. Bu ayrıntısı atlamayalım ki dogru bilgiler ile yolumuzu devam edelim.

 

 

Bu Yöntemi Deneyin Çamaşırlarınızın Kar Gibi Olduğunu Göreceksiniz! 3

Ben bulaşık makinası detarjanını kullandım ve bir hayli beğendim. Kireçlerin sökülüp perdeme yapışması gibi bir durum söz konusu olmadı, fakat sizde olmayacağı manasına gelmez. Bu sebeple başta uyarmak istedim. Bu sorunu yaşamakta olan beş parmağı geçmese de daha sonra vermiş olduğumuz bilgilerden dolayı sorun yaşayıp bunu söylememişlerdi demenizi istemediğimden bu ayrıntısı da ekledim, gerisi size kalmış.Tableti direk çamaşırların arasına koyarak yıkamayı gerçekleştirebilirsiniz. 3. Şeker: 2 veya 3 adet küp şekeri yine çamaşırlarınızın arasına katarak güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Ve unutmayın, çok sıcak derecelerde çamaşırlarınızı yıkamayın. Kadınların yapmış olduğu en büyük hata ve yazları 90 derecede yıkamaktır.2-3 yıkama için sonuçlar çok daha iyi olsa da zaman içinde çamaşırlarınız grileşir. Kaliteli bir deterjanla yıkadığınız çamaşırlar, 40 derecede de gayet temiz olur.Ev temizliğinde sıkça kullanılacak olan sirke, çamaşırların beyazlaması için kullanılabilecek doğal yöntemlerden bir tanesi. Sıcak suyla hazırladığınız sirkeli suda, çamaşırlarınızı 1-2 saat bekletebilirsiniz. Daha fazlası çamaşırların yıpranmasına sebep olacaktır. Daha sonra daima kullanmış olduğunuz programla çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. Ayrıca, çamaşır makinanızın deterjan gözünde, deterjan ile sirkeyi karıştırıp yıkamayı bu biçimde yapabilirsiniz. Ancak, yıkama sonrası çamaşırlarda koku olmaması için, yumuşatıcınızın etkili olması şart.Sodayı kullanma yöntemi biraz uğraştırıcı olsa da sonuç mükemmel oluyor. Perdeyi koyabileceğiniz tarzda bir kabınızın olması gerekmektedir, daha sonra üstünü geçeçek kadar su koyuyor ve sodayı üstüne boşaltıyorsunuz.

1 gün boyunca beklettikten sonra perdenizi normal olarak yıkıyorsunuz ve sonuç mükemmel! Bir bayan soda yöntemini denediğinde; Perdemi yeni yıkamıştım, makineden alır almaz geniş bir kovanın içersine tekrar attım su ve sodayı ekleyip 1 gün beklettim.Sonuca ulaştığımda gözlerime inanamadım demişti. Daha yeni yıkadığı perdesinin geride bıraktığı kirli suyu görünce gözlerine inanamıştı. Bu sebeple bu yöntemi de denemenizi öneri ederim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.