Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

4 adet bademi 24 saat boyunca suda beklettiğinizde

28.03.2021
2.612
4 adet bademi 24 saat boyunca suda beklettiğinizde

Gerçek bir doğal mucizeye şahit olmayı istiyorsanız 4 adet bademi bir gece suda bekletmelisiniz! Suda bekleyince içerisindeki enzimleri aktif hale gelen badem, faydalarıyla vay be dedirtecek.
Magnezyum, çinko, kalsiyum, omega 3 ve E vitamini ve mineral açısından zengin olan badem, suda bekledikçe içeriğindeki enzimleri açığa çıkartır. Islanan bademi vücudumuz hızlı bir biçimde hazmeder ve sindirir.

 

4 adet bademi 24 saat boyunca suda beklettiğinizde 1

 

HER GÜN YEDİĞİNİZ 4 ADET SUDA BEKLEMİŞ BADEM;
Enerji verir. İçinde bulunan bakır, riboflavin ve magnezyum metabolizma hızlandırır ve kilogram vermeyi kolaylaştırır.

Suda bekleyen badem; potasyum, tekli doymamış yağ ve protein yönünden kuvvetlidür. Badem, damarlara zarar veren iltihabı söker. E vitamini sayesinde ise kalp rahatsızlıklarını en aza indirir. Aynı zamanda içeriğindeki magnezyum ani kalp krizini önler.

 

 

Kolesterol sorununuz var ise bunun için günde 4 adet ıslatılmış badem tüketebilirsiniz. Bademde bulunan E vitamini ve kalsiyum, kolesterol seviyesini dengeleyecektir.

Bünyesinde bulunan vitamin ve enzimler sayesinde kemikleri, dişleri güçlendirir. Özellikle 30 yaş üstü bayanların günde bir avuç badem yemesi önerilir çünkü osteoporoz ile savaşabilen kuvvetli bir gıdadır.

4 adet bademi 24 saat boyunca suda beklettiğinizde 3

Düzenli olarak tüketildiğinde vücutta zararlı maddelerin birikmesine engel olacaktır. Kolon yiyeceklerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Kolon kanseriyle mücadele eder.

 

 

Beyin gelişimini destekler. Riboflavin ve L-karnitin beyin aktivitesine olumlu katkıda bulunur. Düzenli olarak tüketildiğinde alzheimer’dan korur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.