Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kahvaltıdan önce tüketilmesi gereken yiyecekler…

25.03.2021
1.053
Kahvaltıdan önce tüketilmesi gereken yiyecekler…

1

undefined
Kahvaltı günün en önemli besini olsa bile gün boyu dinç kalmanız için yeterli olmayabilir. Kahvaltıdan önce tüketeceğiniz bazı ek takviyeler ile gün boyu kendinizi enerjik hissedebilirsiniz. Kahvaltıdan önce tüketebileceğiniz yiyecekler…
2
undefined
Yumurta: En önemli besin kaynaklarından birisi olan yumurta besleyici fonksiyonları ile de dikkat çekiyor. Kilo almak istemiyorsanız protein yönünden zengin olan yumurtayı kahvaltıdan önce tüketmeyi tercih edebilirsiniz.
3
undefined


Çilek: Damar tıkanıklığını önleyen ve kolesterolü düşürücü etkisi ile dikkati çeken çilek antioksidan etkisi ile bütün gün dinç kalmanızı sağlayacak.
4
undefined

Muz: Zengin potasyum içeriği ile uzun süre tok tutan bir meyve olan muzu kahvaltıdan önce ya da sabah uyanır uyanmaz yerseniz kahvaltıda aşırı yemek yemenin önüne geçebilirsiniz.

5
undefined
Çay: Sabah saatlerinde içildiğinde uyarıcı bir etki sağlamayı başaran çayı çok fazla tüketmemek şartı ile sabah saatlerinde tercih edebilirsiniz. Aşırı miktarda tüketildiğinde kan düzeyinde düşüşlere sebep olan çay halsizliğe neden olduğu için özen gösterilmelidir..
6
undefined
Süt: Her yaşta bir hayli yararlı bir besin türü olan süt de kahvaltıdan önce tüketilmesi gerekli olan yiyecekler arasında yer almakta. Sabahın erken saatlerinde tüketeceğiniz süt uzun süre tok tutmanızı sağlayarak kilogram almanızı önlüyor. Kalsiyum yönünden zengin olması sebebiyle kemik ve diş sağlığını da koruyan sütü özellikle çocuklarınızın tüketmesine özen göstermelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.