Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Ne Sinek Ne Böcek Evinizin Eşiğine Yaklaşamayacak

24.03.2021
5.582
Ne Sinek Ne Böcek Evinizin Eşiğine Yaklaşamayacak

Ne Sinek Ne Böcek Evinizin Eşiğine Yaklaşamayacak 1

Evet, doğru okudunuz! Sinekleri ve böcekleri evinizden uzak tutmak için ihtiyaç duyduğunuz şeyler; madeni para, su ve poşet. Aslında bu yöntemi balıkçılık yapan insanlar ve uzun süredir sahil kasabalarında yaşamakta olan insanlar uyguluyor.

 

Ne Sinek Ne Böcek Evinizin Eşiğine Yaklaşamayacak 3

Bu yöntem bir hayli pratik ve kolay. Ege’deki sahil kasabalarında bazen bu yöntemi uygulayan insanlara denk gelsek bile ülkemizin genelinde uygulanmakta olan bir yöntem değil.

 

Eğer Ne Sinek Ne Böcek Evinizin Eşiğine Yaklaşamayacak 5

evlerinizden sinekleri ve böcekleri uzak tutmak istiyorsanız size tavsiyemiz bu yöntemi uygulamanız. Böylelikle kimyasal herhangi bir madde de kullanmamış olacaksınız!

Gerekli olan malzemeler
Limon suyu
Poşet
Yemek tuzu
Musluk suyu
Parlak madeni para
Yöntem nasıl uygulanır?

Ne Sinek Ne Böcek Evinizin Eşiğine Yaklaşamayacak 7


Kullanacağınız poşetin içine 500 mL su ve yarım bardak limon suyu ekleyin. Ardından iki yemek kaşığı kadar tuz ve 7-8 tane de madeni para ekleyin. Daha sonra poşetin ağzını güzel bir şekilde bir ip yardımı ile kapatın ve evinizin kapısına asın. Yapmanız gerekli olan tek şey bu… Böylelikle evinizi rahatsız olduğunuz sinek ve böceklerden korumuş olacaksınız.

Ne Sinek Ne Böcek Evinizin Eşiğine Yaklaşamayacak 9

Bu yöntemin neden işe yaradığını mı merak ediyorsunuz?
Bilimsel temeli olmasa dahi gerçekleştirmiş olan deney sonuçları gösteriyor ki sinekler ışık saçan parlak cisimlerin etrafında toplanıyor. Hazırlayacağınız yöntem de eksiksiz olarak bunu sağlıyor. Poşetin içindeki madeni paralar ve su gün ışığının kırılıp etrafa ışık yaymasını sağlıyor. Bu sayede sineklerin ilgi odağı hazırladığınız poşet olacak. Limon suyu ve tuz sayesinde madeni paralarının aşınması engelleniyor. Bu da hazırladığınız poşetin kullanım süresini arttırıyor.

Sizlerle paylaştığımız bu yöntemi uyguladıktan sonra işe yarayıp yaramadığını bizlerle paylaşın! Hazırladığınız poşetlerin fotoğraflarını bekliyoruz!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.