Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Benzediği organlara iyi gelen besinler!

24.03.2021
919
Benzediği organlara iyi gelen besinler!

Bazı besinlerin benzediği organa faydaları olduğunu biliyormuydunuz. Örneğin mideye benzeyen zencefil, mideyle ilgili rahatsızlıklara iyi geliyor. Mutfakta kullanılacak olan bazı besinlerin farklı açılardan bakıldığında birçoğunun organlarımıza benzediğini farketmişsinizdir bu besinlerin benzerlikleri dışında, benzediği organa da faydaları da var.

 

Benzediği organlara iyi gelen besinler! 1

 

“AVOKADO RAHİME, ZENCEFİL İSE MİDEYE FAYDALI”
Avokadonun rahime benzediğini, zencefilin mideye benzeyip ayrıca da mideye çok büyük yararları olduğunu belirten Sular, “Avokado rahim ağzı kanserine karşı koruma sağlar ve hormonların dengesini düzenler.Ayrıca size bilmediğiniz bir benzerlik. Avokadonun yenmesi için dalında tam 9 ay kalması gerekiyor aynı bebeğin anne karnında 9 ay beklemesi gibi.

 

Benzediği organlara iyi gelen besinler! 3

 

Bu besinlerden bir taneside cevizdir, “Ceviz içinin dış sert kabuğuyla korunduğu gibi cevize benzer beynimizin de kafatasıyla korunduğunu hiç düşündünüz mü?
Ceviz beyin özellikleri için çok yararlı olan, hafızayı güçlendiren, klinik depresyona karşı omega-3 yağlarını içermektedir. Gün içinde tüketeceğimiz 4 yarım cevizle beyin sağlığınızı koruyun” dedi.

Benzediği organlara iyi gelen besinler! 5

Zencefil ise mide bulantısı, kusma, hazımsızlık ve gaz problemine karşı rahatlatıcı etkisiyle bilinmektedir. Aynı zamanda gastrit tedavisinde tavsiye edilen bitkilerin başında zencefil gelmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Benzediği organlara iyi gelen besinler! 7

 

“DOMATES AYNI ZAMANDA KALP DOSTUDUR”
Domatesin içerdiği vitaminler bakımından kalbe bir hayli yararı olduğuna dikkati çeken Sular, “Domates içeriğinde yer alan likopen adlı antioksidan, lif, potasyum ve C vitaminiyle ciddi anlamda kalp sağlığına karşı yararlıdır. Araştırmalara göre yüksek antioksidan içeriğiyle kanı temizlediği ve damar tıkanıklığına karşı olduğu kanıtlanmıştır. Bu özelliği sayesiyle de kalbi yormaz ve korur” diye konuştu.

Benzediği organlara iyi gelen besinler! 9

Kalbe iyi gelen diğer bir Meyve de Üzüm

Benzediği organlara iyi gelen besinler! 9

Patlıcan ve armut da anne rahmine benzer. Hormonal dengeyi düzenler ve rahim kanserini önlemeye yardımcı olur.

 

Benzediği organlara iyi gelen besinler! 13

HAVUÇ GÖZE, KEREVİZ KEMİĞE İYİ GELİYOR”
Sular, “Havuç içerdiği beta-karoten sayesinde göz sağlığını korumaktadır. Yapılan incelemelerde havuç tüketmeyen kadınlarda tüketen kadınlara göre göz tansiyonuna daha sık rastlanmıştır.Ayrıca beta-karoten insan vücudunda A vitaminine dönüşerek gözlerin nemli kalmasını sağlayarak göz kuruluğunu önlüyor.

Benzediği organlara iyi gelen besinler! 15

Kerevizin ise içeriğinde yer alan silisyum kemiğe gücünü veren elementtir. Aynı zamanda kereviz romatizma, romatoid artrit ve osteoartrit gibi kemik hastalıklarının da iyileşmesine katkıda bulunmaktadır” biçiminde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.