Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bu Yöntemle Hızlı ve Sağlıklı Bir Şekilde 20 Kilo Verin

22.03.2021
1.582
Bu Yöntemle Hızlı ve Sağlıklı Bir Şekilde 20 Kilo Verin

Yaşınız ve hayatınızın hangi döneminde olduğunuz fark etmeksizin, kilo vermek her süre zorlayıcı bir aktivitedir. Kendini sağlıklı bir yaşfakat adapte etmeye çalışan genç bir erişkin de olabilirsiniz, torunlarıyla daha güzel süre geçirmek isteyen bir büyükanne yada büyükbaba da.

 

 

Kilo vermek her iki durumda da zor olacaktır. Ancak size bahsedeceğimiz bu yöntem ile hiç zorluk çekmeden hayatınızdaki basit değişiklerle kolayca 20 kiloya kadar verebileceksiniz. Kilo vermenin en sağlıklı yolunu öğrenmeye hazır mısınız?

Kilo vermek motivasyon ve kesinlık gerektirir eğer ki bu ikisi sizde yok ise hiç başlamayın deriz. Bir tepeye tırmanmak, eğer ki adımlarınızı sayıyorsanız çok zordur böyle düşünün. Önemli olan bir hedef geçirmek ve bu yolda ilerlemektir. Eğer sağlıklı olmak ve uzun seneler problemsiz yaşamak istiyorsanız kilonuza ve beslenme düzeninize dikkat etmek mutlaka yapmanız gerekenler arasındadır. Eğer ki bu savaşı nasıl vereceğiniz mevzusunda sıkıntılar yaşıyorsanız, sizi tüm problemlerinizden kurtaracak bir içerikle karşınızdayız.

 

 

Bu Yöntemle Hızlı ve Sağlıklı Bir Şekilde 20 Kilo Verin 1

Eğer ki birazdan bahsedeceğimiz yöntemi adım adım uygularsanız, kilo vermek çok rahat olacak. İlk yapmanız gereken şey, kendinizi kilo vermeye hazırlamak olmalıdır. Eğer ki aklınız ne kadar amacınızda olursa, cayma ihtimaliniz o kadar azca olacaktır.

KİLO VERMEYE HAZIR HİSSEDİYOR MUSUNUZ?
Kilo vermek için %100 hazır olmanız gerekiyor. Bir hafta diyet yapmış olup, bir hafta bırakarak kilo veremezsiniz. Özellikle kilonuz normalden fazla ise kendinizi ciddi şekilde bu işe adamanız gerekiyor. Düzgüsel şartlar altında yedi gün içerisinde 400 gr ile 1,300 gr arasında sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkün. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan içine gireceğiniz dönüşüm sürecine kendinizi hazır hissetmektir.

Bu Yöntemle Hızlı ve Sağlıklı Bir Şekilde 20 Kilo Verin 3

BAŞLAMAK İÇİN MÜKEMMEL zaman DİYE BİR ŞEY YOK
Daha önce bahsettiğimiz benzer biçimde, kilo vermek kararlılık ister ve zaman alır. Siz kilo vermeye karar verdikten sonra da doğum günleri, mangal partileri, bol börekli, çörekli arkadaş buluşmaları düzenlenecektir ancak bu zamanlarda diyeti bir kenara bırakırsanız, kendinizi bu tür organizasyonları kovalarken bulursunuz. Eğer ki amacınız kati ise, katıldığınız etkinlik fark etmeksizin sonucunıza sadık kalmalısınız. Toplumumuzda mevcud genel algı ve ahlak kuralları verilen ikramı geri çevirmemeyi öğütlüyor sadece durumu en baştan hep beraberce paylaşırsanız inanın herkes anlayışlı olacaktır.

 

 

DİYETİ BOZACAKSINIZ
İnsanız, hata yapmamız oldukça doğaldır, hiç birimiz mükemmel varlıklar değiliz. Elbette canınız yememeniz ihtiyaç duyulan şeyleri çekecek ve eninde sonucunda kendinizi tutamayacaksınız. Yapmamanız ihtiyaç duyulan şey kendinizi kaptırmak olacaktır. Hata yaptığınızı kabul edin ve o gün ekstra tükettiğiniz kaloriyi sonraki öğünlerinizden keserek telafi edin. Alışkanlıkları bırakmak zordur sadece inanırsanız ve bu fakatç doğrultusunda çaba gösterirseniz aslabir şeyin olanaksız olmadığını görmüş olacaksınız.

Bu Yöntemle Hızlı ve Sağlıklı Bir Şekilde 20 Kilo Verin 5

Tek hatırlamanız ihtiyaç duyulan tüm rejim süresi süresince yapılmış tek bir hatanın sonuca çok da etki etmeyeceği olmalıdır. Eğer ki bu hataların birbirini takip etmesine izin verirseniz ne yazık ki artık sizin için umut yok demektir.

KENDİNİZ İÇİN KİLO VERİN, VÜCUDUNUZ YÜZÜNDEN DEĞİL
Birçok insan vücutlarından nefret etmiş olduğu için zayıflamaya karar veriyor. İnsanları özel meydana getiren şey vücut ölçüleri değil kendilerini yetiştirme ve eğitme şekilleri ve olaylar karşısındaki tepkileridir. Eğer kendinizi olduğunuz şeklinde kabul ederseniz, hayat çok daha rahat olacaktır. Kilo vermek sağlıklı olmak amacıyla gerçekleştirilmesi gereken bir eylemdir. Görünüşünüzden nefret ettiğiniz için yaptığınız her hareket kısa sürede sonuç beklemenize, hayal kırıklığına uğramanıza ve bırakmanıza sebep olacaktır. Amacınız sağlıklı bir yaşam sürmek olmalıdır. Bunu gerçekleştirdiğinde görünüş zaten kendiliğinden arzu ettiğiniz şekle gelecektir.

Kilo verme yolculuğunuza başladığınızda sizin için faydalı olacak ipuçlarının ilki, öğünlerinizi düzene dercetmek ve açlığa nazaran değil saate göre beslenmektir. Ek olarak öğünlerinizi olması gerekenden fazla hazırlayarak ve ne de olsa sağlıklı besleniyorum diyerek kendinizi kandırmanın emin olun kilo vermenize faydası olmayacaktır. Eğer ki öğün saatiniz gelmediği halde açlığınızı bastıracak bir şey arıyorsanız, bir bardak su için ve 20 dakika bekleyin. Su açlığınızı bastıracaktır. Ayrıca öğünlerinizi yerken daha çok çiğnemeye ve daha yavaş yemeye özen gösterin. Midenin doygunluk sinyalini beyne ulaştırması 20 dakika almaktadır. Zira ne kadar yavaş yerseniz o kadar azca yiyerek doyacaksınız anlamına gelir.

 

Bu Yöntemle Hızlı ve Sağlıklı Bir Şekilde 20 Kilo Verin 7

 

Bir öteki faydalı öneri ise sabah kahvaltısında karbonhidrat tüketmemektir. Eğer kilonuz yüksekse insülin hassasiyetiniz düşük anlamına gelir. Bunu tetiklememek için sabah kahvaltıda karbonhidrat tüketmemek daha uzun süre tokluk hissetmenizi sağlayacaktır. Sabah tüketeceğiniz protein, sağlıklı yağlar ve sebzeler sizi tok tutacaktır. Buna ek olarak, akşam yemeklerinizde işlenmemiş karbonhidrat tüketebilirsiniz. Rahat uyumanıza yardımcı olacağı için, kilo verme sürecinizi de daha basit geçireceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.