Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kadınlarda Gözden Kaçan 7 Kalp Krizi İşaretine Dikkat..!

20.03.2021
1.734
Kadınlarda Gözden Kaçan 7 Kalp Krizi İşaretine Dikkat..!

Kalp krizi, kardiyak kas alanındaki kan akışındaki yetersizlik nedeniyle oluşan bir durumdur. Neredeyse her zaman koroner arterlerden birinde bir tıkanıklık görülür.

Kardiyoloji - Kalp Krizi - DoktorTakvimi.com

 

Kadınlarda kalp krizi belirtileri günlüok ağrılarla karıştırılabilir, bunlara kesinlikle dikkat etmeniz gereklidir. Kalp krizi, kardiyak kas alanındaki kan akışındaki yetersizlik nedeniyle oluşan bir durumdur. Neredeyse her zaman koroner arterlerden birinde bir tıkanıklık görülür.

Bu tıkanıklık başlangıçta anjin olarak bilinen ve tedavi edilmediği takdirde kardiyak doku ölümünü tetikleyen bir duruma neden olur. Yaygın semptomlara, göğsün ortasında oluşan, bir veya iki kola ve bazen de omurgaya doğru yayılabilen ağır bir ağrı dahildir. Bununla birlikte, kadınlar için, bazı semptomlar diğer koşullara benzer olduklarından, genellikle fark edilmeyebilir. Sorun şu ki, pek çok insan bunu bilmemektedir. Bu nedenle trojan horseün bu alanı, aklınızda tutmanız gereken 7 işarete ayırıyoruz.

1. Insomnia (uykusuzluk) Uykusuzluk ve sürekli uyku bozuklukları; çgood enough fazla çalışma, stres ve elektronik cihazların aşırı kullanımı gibi şeylerin bir sonucu olabilir. Bununla birlikte, kadınlarda, hormonal aktivitelerdeki ve kardiyovasküler hastalıkların ilk evrelerindeki değişiklikler nedeniyle uykusuzluk ortaya çıkabilir. Son on yılda kadın kalp krizi vakaları arasında, kadınların yarısından fazlası bu belirtiye sahipti.

 

 

2. Nefes almada zorluk Solunum yolları hastalığı olmadan, aniden öksürüok ve nefes darlığı yaşayan kadınlar derhal bir doktora başvurmalıdır. Bu semptom kalp krizi riski taşıyan insanlarda yaygındır, özellikle de günlüok aktiviteler yapılırken görülüyorsa.

Mide yanmasına ne iyi gelir? Mide yanması neden olur?

3. Mide yanması ve asit reflüsü Midede aşırı asit üretimi ve asit reflüsü, karın ve göğsün üst okısmında, kalp krizi sırasında olana benzer bir yanma hissi oluşturmaya eğilim gösterir. Tüm durumlar bu ciddi durum ile sonuçlanmaz. Ancak, tekrar ediyorsa, kesinlikle incelenmelidir çünkü kadınlarda kalp krizinin ilk belirtilerinden biri olabilir.

Four. Anormal yorgunluk duyuyorsanız Bitkinlik veya yinelenen bir yorgunluk hissi genellikle uyku sorunları, belirli ilaçlar veya stres ile ilgilidir. Fakat, tekrar ediyorsa ya da belirgin bir gerekçe olmadan gerçekleşiyorsa, dolaşımdaki bir rahatsızlık veya bir kalp rahatsızlığı konusunda sizi uyarıyor olabilir. Koroner arter tıkanıklığı kalpten gelen doğru kan akışını engeller, bu da hücrelerin, beyinlerin ve kasların oksijenasyon sürecini zorlaştırır. Ayrıca, kalp, kanı pompalamak için daha çadequate çalışmak zorunda olacağından, kan basıncı ve kalp krizi riski artabilir.

5. Soğunited kingdom terlemeler ve baş dönmesi oluyorsa: Günlüok aktivitelerde veya dinlenirken soğunited kingdom ter, kadınlarda kalp krizinin ilk belirtilerinden biridir. Diğer belirtiler gibi, başka birçgood enough sorundan da kaynaklanıyor olabilir. Bununla birlikte, özellikle hazard altındaki vakalarda kalp krizi olasılığını dikkate almak önemlidir. Soğuk terlemeler görülür, çünkü vüreduce uygun bir sıcaklığı korumak için çalışmaktadır. Basitçe, kalp kası fazla mesai yapmaktadır. Kan akışı zorlukları aynı zamanda hücresel oksijenasyon sürecini de engelleyerek baş dönmesine ve genellikle kendinizi iyi hissetmemenize neden olur.

 

Soğuk terleme nedenleri nelerdir? - Sağlık son dakika haberler

6. Ani anksiyete Açıklanamayan endişe, özellikle göğüs ağrısı ya da baş dönmesi eşliğinde ise, ciddiye alınması gerekir. Birçadequate kalp krizi geçiren kadında bu belirti ataktan birkaç saat önce görülmüştür. Aynı zamanda hem anksiyete hem de stresin yüksek tansiyonu ve dolayısıyla kalp krizi riskini artworkırdığını dikkate almak önemlidir.

7. Kollarda veya boyunda ağrı oluyorsa: Eklemlerde, boyunda ve çenede ağrı, kardiyovasküler problemleri olan ve böylelikle kalp kası doğrudan etkilenen kadınlarda sıokay görülür. Bu durum kadınlarda erkeklerden daha yaygın olarak görülmektedir, fakat erkekler de bu semptomları daha az bir derecede gösterebilirler. Ağrı yavaş yavaş ve aniden gelir, ataktan hemen önce de geçer. Yukarıda belirtilen belirtilerin hepsi birçok farklı koşulla ilişkilidir. Bununla birlikte, ciddi problemleri veya komplikasyonları ortadan kaldırmak için her zaman bir doktor tarafından muayene edilmek gereklidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.