Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Vücudunuzdaki 6 Yağı Nasıl Ortadan Kaldırabilirsiniz?

19.03.2021
1.869
Vücudunuzdaki 6 Yağı Nasıl Ortadan Kaldırabilirsiniz?

Fazla kilogram vermenin pek çok yolu var. Günümüzde yüzlerce zayıflama yöntemi ve binlerce öneriyi internette kolayca bulabiliyoruz. Ancak sorun şu ki, belirli bir yöntemin bir şahıs için faydalı olabileceği ve bir başkası için bütünüyle yararsız olabileceği yönündedir.

 

 

Çünkü hepimizin farklı vücut tipleri vardır ve bu sebeple vücudumuzun kilogram verme şeklinin anlaşılması etkili ve güvenli kilogram kaybı için gereklidir.

Herkesin kilogram aldığı bölge farklıdır işte bu nedenle altı farklı vücut yağ türünü tanımlamıştır.

Bizler Bilge Cafe olarak sizler için her vücut tipine uygun kilogram verme modelini araştırdık ve bir listesini oluşturduk buyrun beraber okuyalım.

 

 

1. Tam üst vücut yağ

Vücudunuzdaki 6 Yağı Nasıl Ortadan Kaldırabilirsiniz? 1
NEDENİ:
Yaktığınızdan daha çok kalori tüketirseniz bu tür yağ genel olarak birikmeye başlar bu sebeple en temel neden aşırı yemek yiyip hareketsiz kalmanızdır.

NASIL KURTULABİLİRSİNİZ:
Bu tip yağlar fiziksel aktivite eksikliği sebebiyle göründüğü için yürüyüş, koşu ya da yüzme gibi aktiviteleri hergün en az 30 dakika uygulamak gerekir.

Rafine şekeri tüketmeyi bırakın ve şekerle şekillendirilmiş içecekleri unutun. Tatlı yiyecekler sizi tok hissettirmez, ancak çok miktarda lüzumsuz kalori kazanırsınız.

 

 

2. Alt karın yağı

Vücudunuzdaki 6 Yağı Nasıl Ortadan Kaldırabilirsiniz? 3
NEDENİ:
Yağın vücudun bu bölümünde depolanmasına sebep olan etkenlerden bazıları stres, depresyon ve kaygıdır.

NASIL KURTULABİLİRSİNİZ:
Stresten kaçının ve dinlenmeyi öğrenin. Stres hormonu kortizol, yağı karın bölgesinde biriktirir, bu sebeple sizin için en doğru seçenek meditasyon yapmak veya nefes egzersizi yapmaktır. Ve bir fincan sıcak yeşil çay içmek, ihtiyacınız olduğunda sakinleşmeniz için iyi bir yöntemdir.

3. Alt vücut yağı

Vücudunuzdaki 6 Yağı Nasıl Ortadan Kaldırabilirsiniz? 5


NEDENİ:
Uyluklarınızın büyük oranda daha büyük olması alt vücut yağını oluşturan sebeplerden yalnızca biri. Bir diğer neden diyetinizde glutenin aşırı olması olabilir. Alt bedeninizin boyutundan memnun değilseniz, glütensiz bir diyet denemeyi düşünebilirsiniz.

 

 

NASIL KURTULABİLİRSİNİZ:
Bol bol yürüyün ve yokuş yukarı çıkın. Bu yöntem uyluklarınızdaki yağları çok verimli bir biçimde yakar ve bacak kaslarınızı şekillendirir.
Kahvaltı atlama. Sabah metabolizmayı başlatmak için kahvaltı yemeyin, gün boyunca daha hoş hissedersiniz ve daha fazla yeme isteğinizin önüne geçmiş olacaksınız.

4. Şişmiş karın

Vücudunuzdaki 6 Yağı Nasıl Ortadan Kaldırabilirsiniz? 7


NEDENİ:
Aşırı alkol tüketimi karnınızı büyütebilir, bu sebeple daha düz bir karın için alkol tüketimini azaltın ya da bırakın.

NASIL KURTULABİLİRSİNİZ:
Şişmiş karından kurtulmak istiyorsanız alkolü kesinlikle bırakmanız gerekmektedir. Çünkü karın şişliği kalp bölgesinde yağlanmaya sebebiyet verir bu da kalp krizi riskinizi arttırır.
Öğünlerinizi daha küçük porsiyonlara bölün ve daha sık yiyin. Metabolizmanızı geliştirecek, enerjinizi korumanıza yardım edecek ve dahası, karnınız her yemekten sonra daha küçük görünecektir.

5. Alt bacaklar da dahil olmak üzere alt vücut yağları

Vücudunuzdaki 6 Yağı Nasıl Ortadan Kaldırabilirsiniz? 9
NEDENİ:
Bu problem, bacaklarda damar problemi olan bayanlar ya da gebelik sırasında bacaklar şiştiğinde çok sık görülür.

NASIL KURTULABİLİRSİNİZ:
Bacaklarınızın şişmesini engellemek için tuzlu gıdaları tüketmeye bir son vermelisiniz. Tuzlu gıdalar yağın yayılmasına neden olur.

30 dakikadan uzun süre hareket etmeden oturmayın, ayağa kalkmaya ve düzenli şekilde yürümeye çalışın. Ayağınızı yukarıya kaldırma fırsatınız var ise, alt bacaklarınızda sıvı birikmesini engellemek için akşamları iş yorgunluğunuzu da azaltmak için bu yöntemi yapmalısınız.

6. Sırt üstü yağlı büyük mide

Vücudunuzdaki 6 Yağı Nasıl Ortadan Kaldırabilirsiniz? 11
NEDENİ:
Böyle görünmenin en önemli sebebi hareketsiz kalmaktır, bu sebeple büyük mideniz ve sırt yağlarınız sizi rahatsız ettiyse hemen egzersiz yapmaya başlamanız gerekir.

NASIL KURTULABİLİRSİNİZ:
Yeterince uyku çektiğinizden emin olun. Uykusuz kalmak, hormonlarda değişikliğe neden olabilir, iştah artışı ve çoğu zaman karnınızda ve sırtınızda depolen temeln yağa yol açacak kilogram artışına neden olabilir.

Lif açısından zengin daha fazla yemek yiyin. Bu iştahınızı ve kalori emiliminizi azaltmanıza yardımcı olur ve belinize yardımcı olur. Arkadan daha fit görünmenizi sağlar.

Şekil türünüz ne olursa olsun, daha sağlıklı bir diyetin ve aktif bir hayat biçiminin bedeniniz üstünde en iyi etkiye sahip olacağını unutmamak lazım..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.