Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bu Ağrılardan 5 Dakikada Kurtulmak İçin Çözümleri Açıklıyoruz

18.03.2021
3.613
Bu Ağrılardan 5 Dakikada Kurtulmak İçin Çözümleri Açıklıyoruz

Baş ağrınız olduğunda ve ihtiyaç duyduğunuz ilacı bulamıyorsanız, durum can sıkıcı ve a-ğrılı olabilir. Ama artık çözümü var. Akupressür adlı baş a-ğrısından kurtulmanın bilimsel yolları var. Aşağıdaki resimlerde Hem noktaları aynı zamanda nasıl yapıldığını gösterdik.

 

 

Bugün Hisle rAynası Ekibi olarak size bir baş a-ğrısını etkili ve hızlı bir biçimde ortadan kaldıran bu teknik hakkında bilgi vereceğiz.

Akupresür , tertemiz bir masaj olup, etkinliği sayısız bilimsel çalışmayla doğrulanmıştır. Doğası gereği, bu akupunktur ve refleks terapi biçimidir, ve özel tıbbi bilgiler gerektirmez.

Akupressür noktalarına nasıl masaj yapılır?

 

 

Önce rahat bir konum alın ve rahatlayın. Masaj çok zaman almacaytır: Ortalama olarak 30 saniye ile 1 dakika.

Belirtilen noktaya hafif b-askı ve dairesel hareketlerle m-asaj yapın. Genellikle baş a-ğrısı masaj sırasında ya da masajın 5-10 dakika sonrasında kaybolur.

Baş A-ğrısından Kurtulmak İçin 6 Temel Nokta Vardır.

1-) Yintang Noktası

Bu Ağrılardan 5 Dakikada Kurtulmak İçin Çözümleri Açıklıyoruz 1

1-) Üçüncü göz diğer adı ile Yintang’ın noktası, burun köprüsünün alına girdiği yerde kaşların içerisinde yer alır. Bu nokta göz y-orgunluğunun giderilmesine yardımcı olur.

2-) Zan ZHU Noktası

Bu Ağrılardan 5 Dakikada Kurtulmak İçin Çözümleri Açıklıyoruz 3
2-) Bu simetrik noktalar kaşların iç kenarının tabanında bulunmaktadır. Bu alanın m-asajı hemde burun a-kıntısını hafifletir ve görme kabiliyetini arttırır. Presleme ya da dairesel hareketlerle 1 dakika masaj yapın.

3-) YINGXIANG Noktası

Bu Ağrılardan 5 Dakikada Kurtulmak İçin Çözümleri Açıklıyoruz 5


3-) Bu noktalar burun d-eliklerinin iki yanında, gözlerle aynı hizada bulunmaktadırlar. Onları bulmak için, elmacık k-emiklerinin alt kısmındaki çukuru hissedin. Sinüsleri açmaya, baş a-ğrısını ve diş a-ğrısını azaltmaya ve s-tresden k-urtarmaya yardımcı olur.

 

 

4.TIAN ZHU Noktası

Bu Ağrılardan 5 Dakikada Kurtulmak İçin Çözümleri Açıklıyoruz 7


4-) Noktalar başın arkasında, ortada, kulak ile omurganın başlangıcı noktasında bulunmaktadır. Bu noktaları m-asaj yapmak, burun tı-kanıklığını, gözlerde ve kulaklarda a-ğrı, şi-ddetli baş a-ğrısı ve m-igreni hafifletmeye yardımcı olur.

5-) SHUAI GU Noktası

Bu Ağrılardan 5 Dakikada Kurtulmak İçin Çözümleri Açıklıyoruz 9
5-) Shuai gu noktaları, kulak başlangıç hizasının 2-3 cm uzağında saçın bulunduğu bölgededir. Bu noktayı bulmak için orada bulunun küçük çukuru hissedin. Bu bölgeye uygulanmakta olan ba-sınç, temporal bölgedeki a-ğrı ve göz yo-rgunluğunu hafifletir.

6-) HE GU Noktası

Bu Ağrılardan 5 Dakikada Kurtulmak İçin Çözümleri Açıklıyoruz 11
6-) Bu simetrik nokta başparmağı ve işaret parmağı arasındaki elin arka kısmında bulunmaktadır. Bu bölgeye uygulanmakta olan m-asaj sırt a-ğrısı, diş a-ğrısı ve boyun kaslarındaki g-erginliği hafifletir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.