Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Buz Dolabına Demir Para Koymak Hayat Kurtarıyor..

17.03.2021
5.430
Buz Dolabına Demir Para Koymak Hayat Kurtarıyor..

Eğer Buz Dolabına Demir Para Koyarsanız Diyelim ki, uzun vadeli bir tatile çıkacaksınız ve evde olmayacaksınız; fakat evde yiyecekleriniz var ve onları atmak istemiyorsunuz.

 

 

Çözüm şu: buzluğa bozuk para koymak! En iyi çözüm elbette ki buzluk!

Buz Dolabına Demir Para Koymak Hayat Kurtarıyor.. 1

Eğer yiyecekleri buzdolabının buzluk kısmına veya derin dondurucuya atarsanız, döndüğünüzde ilk günkü gibi taze yiyebilirsiniz.Peki, dondurma işleminin daha sağlıklı bir biçimde gerçekleşip gerçekleşmemiş olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Tabi ki, tek bir demir para ile!

 

Buz Dolabına Demir Para Koymak Hayat Kurtarıyor.. 3

 

Bir bardağın içine su doldurun ve buzluğa koyun. Bardaktaki su donduktan sonra üzerine bir tane demir para yerleştirin ve buzluğu kapatın. Döndüğünüzde para hala donmuş suyun üzerindeyse, yiyecekleriniz daha sağlıklı demektir.

Para, bardağın dibine çökmüş ise o yiyecekleri sakın yemeyin. Bu, buzdolabınızın yiyecekleri yeteri kadar soğutamadığını ve yiyecekleri koruyan buzun eridiğini gösterir. Demir parayı ne kadar dipte bulursanız, yiyeceklerinin bakterilenmiş veya çürümüş olma riski artacaktır. Buz dolabınız bazen yeteri kadar soğutamayıp, buzları çözüyor ve sonra geri donduruyor demektir.

 

Buz Dolabına Demir Para Koymak Hayat Kurtarıyor.. 5

 

Bu da besinleri bozacaktır. Küçük ve sade bir hareket bile önemli şeyleri anlamak için ne kadar etkili, öyle değil mi? Böyle yararlı bilgilerle karşınıza çıkmaya devam edeceğiz, siz de bizi takip etmeye devam edin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.