Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kilo verdiren sarımsak ve ceviz kürü

Kilo verdiren sarımsak ve ceviz kürü

Her gün ceviz suyu içerek ayda 16 kilogram birden verebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte hızlı zayıflatan sarımsak ve ceviz kürü… Kilonuzu vücudunuza yakıştırmıyor ve bunun içinde diyet uygulamak istemiyorsanız, yağ yaktıran kürleri deneyerek, zahmet çekmeden yağ yakabilirsiniz.

 

Kilo verdiren sarımsak ve ceviz kürü 1

 

Kolesterolü düşürmeye yarayan cevizi, sarımsak ile tükettiğinizde 1 ayda 16 kilogram verebilirsiniz. MALZEMELER: – 2-3 adet ceviz – 1 diş sarımsak – Su YAPILIŞI: Cevizlerin içini ayıklayıp, soyduğunuz sarımsakları kavanozda birleştirin. Üzerine bir bardak kadar içme suyu ilave edin ve 1 gece boyunca bekletin. Sabah uyandığınızda karnınız aç iken karışımı tüketin. İçindeki cevizleri yiyip kalan suyu içtikten sonra sarımsağı küçük parçacıklar halinde yutun. Her gün 1 ay kadar tüketerek arzu ettiğiniz kilogramya ulaşın. CEVİZ NEDİR? Ceviz, Cevizgiller familyasından Latince adı ile Juglans Regia’dır. 20 ila 30 metre yüksekliğinde ki ağaçlarda, Mayıs ayında çiçeklenmeye başlar. Haziran ve Temmuz aylarında yeşil ve sert kabuklu olarak yetişen ceviz

Kilo verdiren sarımsak ve ceviz kürü 3

 

 

Balkanlardan, Himalayalara kadar uzanan geniş alanlarda özellikle dağ ormanları ve su kenarlarında yetişir. Ülkemizde ise nerdeyse her bölgede yetiştirilen ceviz, en sık Ege, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesinde yetiştirilmektedir. Her alanda yararı olan cevizin ağacı özel mobilyacılıkta, yaprakları ve meyvesi yağ, ilaç ve boya maddesinde, cevizin kendisi ise saymakla bitmeyecek kadar çok alanda fayda sağlamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.