Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Çam Sakızı Ağdası Nasıl Hazırlanır Ve Nasıl Kullanılır?

16.03.2021
765
Çam Sakızı Ağdası Nasıl Hazırlanır Ve Nasıl Kullanılır?

İstenmeyen tüyleri gidermek için doğadan gelen mucizevi metotları deneyebilirsiniz. Çam sakızı ağdası da bu doğal yöntemlerden birisidir. Peki çam sakızı ağdası evde nasıl yapılır? Gelin beraber hazırlayalım..

 

 

Yüzyıllar önce bayanların tüylerden kurtulmak için kullandıkları çam sakızı ağdası, hem tüylerin azalmasına yardım ediyor hem de uzun süre çıkmamasını sağlıyor. Günümüzde kullanımı hala devam etmekte olan bu tüy alma yöntemi, kozmetik dünyasında ve marketlerde satılıyor. Yapımı bir hayli kolay olan çam sakızı ağdası, diğer yöntemlere göre çok daha etkili.

 

Çam sakızı yöntemi ile alınan tüyleri kökünden almanın beraberinde cildi havalandırarak bol oksijen almasını sağlıyor üstelik kokusuyla da ferahlık veriyor. Bu yöntemi vücudunuzdaki tüm bölgeler de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Çam Sakızı Ağdası Nasıl Hazırlanır Ve Nasıl Kullanılır? 1

ÇAM SAKIZI AĞDASI NASIL HAZIRLANIR VE NASIL KULLANILIR?
Cezvede suyu kaynatın daha sonra kabın içerisinde bulunan çam sakızı kavanozunu bu suyun içine koyun.

10 -15 dakika beklettikten sonra çıkartabilirsiniz. Kıvamı akışkan değil, sakız gibi olmalıdır. Bu adımda içine su kaçmamasına dikkat edin.

Elinizle ağdanın sıcaklığı kontrol edin. Dayanabileceğiniz ısıda olan ağdayı, mutfağınızda bulunan mermerin veya betonun üzerine kullanacağınız miktarda dökün.

Biraz ılık hale geldikten sonra iki parmağınızla çam ağdayı kaldırıp, sakız gibi uzatıp katlayın.

 

 

Bu adım çam sakızının özdeşleşip sarı bir hale gelmesine sağlayacaktır.

Hazır hale gelen bu ağdayı istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye yapıştırın. Bu adımda cildinizin temiz olmasına, terli ya da ıslak olmamasına özen gösterin.

Yapışan ağdayı eski bir atlet ya da pamuklu kumaşı kesip üzerine bastırın. Biraz bekledikten sonra iyice yapışan ağdayı bir kerede hızlı bir şekilde çekin.

Daha sonra sabunla güzel bir şekilde yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.