Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Ayak Şişmesine Bitkisel Çözümler

14.03.2021
1.385
Ayak Şişmesine Bitkisel Çözümler

Bu yazımızda sizlere el ve ayak bileklerinde şişme, su toplama gibi durumlarda bitkisel olarak çözüm tavsiyeleri sunacağız. Özellikle ayak şişmesine bitkisel çözümler olarak sunacağımız önemler ve bitkisel çözüm tarifi sayesinde ayak şişmesi durumundan kısa süre içerisinde kurtulabileceksiniz.

 

 

 

AYAK ŞİŞMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜMLER
Ayak ve bilek şişmeleri sürekli oluyorsa, size egzersiz yapmayı önerebiliriz. Gün içerisinde yaptığınız 30 dakikalık yürüyüş sayesinde ayaklardaki kan dolaşımı hızlanacak, şişmeler ve su toplamalar zaman içinde geçecektir.

Yiyeceklerinizde tuz oranına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer gün içindeki tuz oranını azaltırsanız, ayak ve bilek şişme sorununa büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Ayaklarınızdaki kılcal damarları kuvvetlendirmek için C vitamini ve flavonoid alımını arttırmanız gerekiyor. C vitamini ve flavonoid artımı şişmelere iyi gelecektir ve bir daha olmaması için kılcal damarları kuvvetlendirecektir.

 

 

Eğer masa başı bir işte çalışıyorsanız ya da çok fazla ayakta durmuyorsanız, oturduğunuz yerden bacak kaslarınızı geliştirmek için alt baldırlarınızı gerip bırakın. Aynı zamanda bileklerinizi çevirin. Gün içerisinde yapılacak 10 tekrar sayesinde, kaslarınız güçleşecek ve ayak bilek şişmeleriniz azalacak hatta yok olacaktır.

AYAK ŞİŞMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM TARİFİ
MALZEMELER
Biberiye yağı (3 damla)

Itır Çiçeği yağı (5-6 damla)

Limon Yağı (6 damla)

 

 

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Ayak şişmesine iyi gelmesi için ayaklarınızın bileklerine kadar su içerisinde olması gerekiyor. Dilerseniz küveti doldurun, isterseniz de bir kovaya ayaklarınızı bileklerinize kadar suya sokun. Ardından yukardaki ayak şişmelerine bitkisel çözüm malzemelerini suyun içine dökün. Bu arada hazırladığınız suyun ılık olmasına dikkat edin. Ayaklarınızı bu suda 30 dakika bekletin ve ardından tekrar ılık bir suyla yıkayın.

 

AYAK ŞİŞMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM TARİFİ 2
MALZEMELER
Su (2 bardak)

Civanperçemi (1 tutam)

Karahindiba (1 tutam)

 

 

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Ayak şişmesine bitkisel çözüm tarifi olan ikinci tarifimiz içilebilen tarifler arasındadır. Yapmanız gerekli olan 2 bardak suyun içine yukarda vermiş olduğumuz bitkileri atın ve 5 dakika boyunca kaynatın. Demlenen tarifi süzerek, gün içinde 2 bardak için. Ayak şişmesine bitkisel çözüm tarifimizi 2 günde 1 yaptığınız taktirde ayaklarınızdaki su toplama durumuna anında müdahale ederek, iyileşmenizi hızlandıracak ve koruyacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.