Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Ayaklarınızı Bu Suda Bekleterek Vücudunuzu Birçok Zararlıdan Arındırabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Ayaklarınızı Bu Suda Bekleterek Vücudunuzu Birçok Zararlıdan Arındırabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Çin refleksoloji sistemi ayaklarımızın direk olarak vücudun önemli sistemlerine ve organlarına bağlanan doğal enerji bölgelerine sahip olduğunu söylüyor. Bu, vücudumuzun, ayaklar ya da benzeri bölgeler yolu ile toksinlerden de temizlenebileceği manasına geliyor.

 

 

Ayaklarınız vücudunuza detoks yapmanın pek çok bilinen yolu vardır:

İyonik Ayak Banyosu

Ayaklarınızı Bu Suda Bekleterek Vücudunuzu Birçok Zararlıdan Arındırabileceğinizi Biliyor Muydunuz? 1
Bu yöntem, kuvvetli bir kimyasal reaksiyon yaratmak için elektrik akımı kullanılmasına benzer. Tuz iltihap önleyici görevi görürken, ılık su gözeneklerini açar.

 

 

Banyo esnasında iyonlar ayağa emilir ve tüm vücudun zehrinin giderilmesini sağlar. Tuz koyu hale gelirse, bu yöntemin çalışmakta olduğu manasına gelir. İşte çeşitli tuzlar kullanarak yapılan en bilinen detoks tariflerinden bazıları:

MALZEMELER
– 1 su bardağı deniz tuzu

– 1 bardak Epsom tuzu

– 2 bardak kabartma tozu

 

 

HAZIRLIK
Bir tencerede biraz su kaynatın, sonra tüm malzemeleri ekleyin ve biraz kaynatın. Şimdi, ayaklarınızı koyacağınız kabı ılık su ile doldurun ve biraz elma sirkesi ekleyin, sonra daha önce kaynatılmış karışımı buraya dökün. İyi bir sonuç almak için 30 dakika boyunca ayaklarınızı bekletin. Bu magnezyum seviyenizi arttıracak, derinizi rahatlatıp, vücudunuzu arındıracaktır. Dahi ilk seansta kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz.

Kil Detoksu

Ayaklarınızı Bu Suda Bekleterek Vücudunuzu Birçok Zararlıdan Arındırabileceğinizi Biliyor Muydunuz? 3
MALZEMELER
– ½ su bardağı Epsom tuzu

– ½ bardak kil

HAZIRLIK
Ayağınızı koyacağınız kabı sıcak suyla doldurun ve Epsom tuzunu ekleyin. Daha sonra, bentonit kilini tahta bir kaşıkla biraz suyla karıştırın, sonra kaba ekleyin. Vücudunuzu toksinlerden arındırmak için 20-30 dakika kadar ayaklarınızı içinde bekletin.

 

 

OKSİJEN DETOKSU

Ayaklarınızı Bu Suda Bekleterek Vücudunuzu Birçok Zararlıdan Arındırabileceğinizi Biliyor Muydunuz? 5


MALZEMELER

– 1 çorba kaşığı kuru zencefil tozu

– 2 bardak oksijenli su

HAZIRLIK
Ayaklarınızı koyacağınız kabı ılık su ile doldurun ve zencefil ve oksijenli suyu ekleyin, ardından vücudunuzdan toksinleri çıkarmak için 30 dakika süreyle ayaklarınızın suyu emmesini bekleyin.

Tüm bu ayak detokslarından size en ideal olanı seçerek uygulamaya başlayın. En geç 1 hafta içerisinde genel sağlık durumunuzda iyileşme ve rahatlama göreceksiniz. Sağlıkla kalın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.