Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yoğurt Limon Pulbiber Kürü ile Kilo Verme

12.03.2021
2.253
Yoğurt Limon Pulbiber Kürü ile Kilo Verme

Zayıflamak isteyenlerin en çok kullandıkları kürlerden bir tanesi de yoğurt kürüdür. İsminden de anlaşıldığı üzere yoğurt içermesi nedeniyle kolaylıkla ve severek tüketebileceğiniz bir zayıflama kürüdür.

 

 

Yoğurt Kürü İçin Gerekli Olan Malzemeler

Yarım limonun suyu

Yarım kase az yağlı yoğurt

 

 

1 çay kaşığı kırmızı pul biber

Yoğurt Kürünün Uygulanışı:

Yukarıda sayılmakta olan tüm malzemeleri bir kaba alın ve karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu yoğurt kürünü, geceleri yatmadan yarım saat ya da bir saat önce tüketin. Sonrasında kesinlikle bir şey yemeyin.

 

Yoğurt Limon Pulbiber Kürü ile Kilo Verme 1

 

Yoğurt Kürünü Tüketmenin Yanı Sıra Dikkat Etmeniz Gerekenler

Elbette sadece yoğurt kürünü tüketmeniz kilogram vermenizi sağlamayacaktır. Bunun yanında gün içerisinde daha çok hareket ederek hem daha fazla kalori yakmış olursunuz hem de bağırsaklarınızın hareketlenmesine yardımcı olmuş olursunuz.

Hareket Miktarınızı Arttırın

Kilo verebilmek için temel prensip, gün içerisinde almış olduğunuz kaloriden daha çok kalori yakmanız gerektiğidir.Bunu da ancak daha fazla hareket ederek sağlayabilirsiniz. Eğer hareketsiz bir hayat tarzına sahipseniz mutlak hemen bu durumu terk etmelisiniz. Çünkü hareket etmeksizin kilogram vermeniz matematiksel olarak imkansız bir durumdur. Bu nedenle etkili bir sonuç almak için yoğurt kürünü tüketirken ayrıca günlük olarak hareketinizi arttırmanız gerekiyor.

 

Yoğurt Limon Pulbiber Kürü ile Kilo Verme 3

 

Bağırsaklarınızı Harekete Geçirin

Egzersizler, bağırsaklarımızın harekete geçebilmesi için en iyi çalıştırıcılardır. Şayet bağırsak hareketlerinizin yavaş olmasından şikayetçi iseniz; sabahları aç karınla 1 ya da 2 tane kuru kayısı tükettikten sonra bir bardak su içmenizi öneri ederiz. Buna ilave olarak günde 1 veya 2 tane keçiboynuzu tüketerek bağırsak ve sindirim hareketlerinizi önemli ölçüde arttırmış olursunuz.

Tüketimine Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yoğurt kürü tükettiğiniz süreçte yararını daha çok görebilmeniz için tuz, şeker ve beyaz ekmek ürünlerini minimum düzeyde tüketmeniz uygun olacaktır. Bunlara ilave olarak kızartmaları, hamurlu gıdaları ve işlenmiş haldeki ürünleri hayatınızdan çıkarmanızda size fayda sağlayacaktır. Bu gibi zararlı ürünleri hayatınızdan çıkarmanın beraberinde çok miktarda yeşillik, sebze, meyve ve balık tüketmenizi öneri ederiz. Bu önemli noktalara özen göstererek 1 ay gibi bir sürede iç organlarınızın çalışmasını düzene sokmuş olursunuz ve rahatlıkla kilogram vermeye başlarsınız..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.