Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Vücut bu 10 işaretle sizden yardım istiyor, bu işaretleri dikkate alırsanız hastalıkların önünü kesersiniz

12.03.2021
1.261
Vücut bu 10 işaretle sizden yardım istiyor, bu işaretleri dikkate alırsanız hastalıkların önünü kesersiniz

İnsan vücudu, bağımsız olarak işlev gören çok sayıda mekaniği içeren karmaşık bir mekanizma. Vücutta bir şey yanlış olduğunda kesinlikle hissediyoruz.. Bununla beraber, bir çok insan vücudun vermiş olduğu işaretlere dikkat etmemekte ve genelde çok geç davranmaktadır.. Daha büyük sağlık problemlerini engellemek için, bir hastalığın belirtilerini tanımamız gerekir. İşte göz ardı etmememiz gerekli olan 10 işaret!

 

 

1-KURU CİLT

Vücut bu 10 işaretle sizden yardım istiyor, bu işaretleri dikkate alırsanız hastalıkların önünü kesersiniz 1
Kuru cilt E vitamini eksikliği bir işaretidir ve zamanında tedavi edilmesi gerekir. Vücudumuzda vitamin düzeylerini artırmak için daha fazla badem, çiğ tohumlar, lahana, bitkisel yağlar, ıspanak, balık ve yumurta yemeliyiz!

2- KIRILGAN SAÇ VE TIRNAKLAR

Vücut bu 10 işaretle sizden yardım istiyor, bu işaretleri dikkate alırsanız hastalıkların önünü kesersiniz 3

Bu soruna genelde vücuttaki yetersiz D vitamini ve kalsiyum düzeyleri neden olur. Bunu çözmek için, patates ve brokoli gibi sebze tüketin, çiğ inek sütü, kefir ve yoğurt içip, daha çok filizlenmiş buğday ve tahıl yiyin.

3- ŞEKER İSTEĞİ
Sinir sisteminizi yorulduğunda ve enerjimiz bittiğinde şeker isteği ortaya çıkar. Bu hemen bir çikolata kapmanız gerekli olduğu manasına gelmez – bu zararlı atıştırmalıklar yerine, isteği azaltmak için biraz bal ya da bitter çikolata yemeyi deneyin.

4- EKŞİ YEME İSTEĞİ
Eğer aniden canınız ekşi yemek çekiyorsa , muhtemelen asitli gıdalar ile zarara uğrattığınız karaciğer ya da safra kesesi ile sorun yaşıyorsunuz. Sorunu gidermek için daha fazla limon ve yaban mersini tüketin.

5-DENİZ ÜRÜNLERİ YEME İSTEĞİ
Bu istek iyot eksikliğinin bir sonucudur ve kuru deniz yosunu, fasulye, ton balığı yiyerek sorunu çözebilirsiniz.

 

 

6-DİŞ ETİ KANAMALARI
Kanama diş etleri, genelde C vitamini eksikliği belirtisi, bu nedenle hergün yeterli lahana, brokoli, kivi, çilek, domates, bezelye ve papaya yediğinizden emin olun..

7-TUZLU YEME İSTEĞİ

Vücut bu 10 işaretle sizden yardım istiyor, bu işaretleri dikkate alırsanız hastalıkların önünü kesersiniz 5


Eğer tuzlu yemek arzu ediyorsanız, inflamasyon (inflamasyon, yangı ya da iltihaplanma, canlı dokunun her çeşit canlı, cansız yabancı etkene ya da içsel/dışsal doku hasarına denir )ya da idrar yolu enfeksiyonu bir işaretidir.

8-SİNİRLİLİK, BACAK KRAMPLARI, DÜŞÜK KALİTELİ UYKU
Bu sorunlar, potasyum ve vücudunuzdaki magnezyum eksikliği sebebiyle. Her iki mineral seviyesini yükseltmek için, daha çok lahana, fındık, karalahana, ıspanak, keten tohumu, ayçiçeği tohumu ve badem tüketmeliyiz..

9- DİRSEKLERDEKİ KURU CİLT
Eğer dirseklerinizi çok kuru olduğunu fark ederseniz, vitamin A ve C eksikliği işaretidir. Bu sorunu gidermek için daha fazla kabak, portakal ve kayısı tüketin.

 

 

10- ÇİĞ YEME İSTEĞİ

Vücut bu 10 işaretle sizden yardım istiyor, bu işaretleri dikkate alırsanız hastalıkların önünü kesersiniz 7


Eğer çiğ yemek arzu ediyorsanız çiğ meyve ve sebze ile mide yatıştırır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.