Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

HER GÜN TÜKETİRSENİZ, AĞRI KESİCİ KULLANMANIZA GEREK KALMAYABİLİR!

12.03.2021
2.687
HER GÜN TÜKETİRSENİZ, AĞRI KESİCİ KULLANMANIZA GEREK KALMAYABİLİR!

Hemen hemen herkes evinde karabiber bulundurur. Karabiber yemeklerinize lezzet katarken hemde sağlığınız üstünde de bir takım değişikliklere neden oluyor. Işte hergün karabiber tükettiğinizde vücudunuzda oluşabilecek değişimler.. Karabiberin içinde piperin isminde bir madde bulunuyor.

 

 

HER GÜN TÜKETİRSENİZ, AĞRI KESİCİ KULLANMANIZA GEREK KALMAYABİLİR! 1

Bu bileşen kullanmış olduğunuz ilaçların emilimini hızlandırıyor. En iyisi de piperinin etki etmesi için tüketmeniz gerekli olan karabiber miktarının fazla olmaması. Karabiber, mide asidi salınımını dengeler ve bağırsaklarda iltihap önleyici görevi görür. Ülser riskini de azaltır.

Zerdeçalla karabiberi karıştırın..

 

 

Zerdeçalın içinde bulunan kürkümin maddesi vücudumuz için son derece önemlidir. Ancak vücudumuz kürkümini kendi başına ememez. Karabiber de burda devreye giriyor ve emilimi sağlıyor. Yemek yaparken zerdeçal ve karabiberi bir arada kullanın. Karabiberde bulunan piperin isimli madde ağrı kesicilerin etkisini arttırır. Böylelikle daha az dozda ağrı kesici alabilirsiniz ve daha az yan etkiyle karşılaşırsınız.

HER GÜN TÜKETİRSENİZ, AĞRI KESİCİ KULLANMANIZA GEREK KALMAYABİLİR! 3

Diş eti sağlığı ve dişler için faydalıdır Yine piperin, dişeti sağlığı için önemlidir. Dişetlerini sağlığına kavuşturarak diş kaybını önler. Yemeklerden alınan vitaminlerin emilimini hızlandırır..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.