Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Saç Uzatırmı?

10.03.2021
1.559
Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Saç Uzatırmı?

Sarımsaklı şampuanın sayısız yararı vardır. Saç ile alakalı olan bütün problemleri ve saç derisindeki enfeksiyonları giderebilir. Aşağıda sarımsaklı şampuanın insan sağlığına faydalarından bahsedeceğiz. Sarımsağın, saçlarınıza pek çok yararı bulunur. Şampuanınızda kullanmanız sadece saç dökülmesini engellemekle kalmaz, ayrıca saçınızın sağlığını güçlendirir ve saçın daha hızlı uzamasını sağlar.

 

 

SARIMSAKLI ŞAMPUANIN SAÇA FAYDALARI.. SAÇ TELLERİNİ KALINLAŞTIRIR VE GÜÇLENDİRİR
Sarımsaklı şampuan kullanımı, saçlarının daha hızlı uzamasını sağlar ve saçları kalınlaştırır. Sarımsak, saç foliküllerine gerekli olan besinleri sağlayarak, saç tellerini güçlendirir. Sarımsağın sağlamış olduğu antibiyotik özellikler sayesinde, bakteriyel enfeksiyon sebebiyle oluşan saç dökülmesi önlenir ve saçın kalınlığı artar.

SAĞLIKLI SAÇ VE SAÇ DERİSİ OLUŞTURUR

Saç, Saçın Yapısı, Saçın Özellikleri
Saç boyama ve rengini açma gibi işlemler sebebiyle bozulan saç sağlığınızI düzeltir ve doğal bir parlaklık verir. Düzenli olarak kullanılması halinde, saç derisi kaşınan insanlara ve saç kuruluğu çekenlere yardımcı olur. Bunu kaşıntıyı ve kuruluğu azaltarak ya da bütünüyle gidererek başarır. Eğer düzenli şekilde uygulanırsa, saçların daha sağlıklı ve daha kuvvetli olmasını sağlamaktadır.

ZARAR GÖRMÜŞ SAÇI ONARIR

Kuru Ve Cansız Saçları Onaran Doğal Yöntemler - Cilt Güzellik
Saç kurutma makinalarının devamlı kullanımı saçlarınızı berbat edebilir. Kimyasal perma uygulanması da saçlarınıza zarar verebilir. Sarımsaklı şampuan, zarar görmüş saçları iyileştirir. Doğal ve gerekli içeriği sayesinde saçların devamlı kurutma makinası kullanılarak kurutulması ve kimyasal maddeler uygulanması sonucu oluşan saç kırılması gibi sorunları çözer. Bu şampuan, saç derisine kan akışını hızlandırır ve saç kırılmasına sebep olan toksinlerden arındırır.

 

 

SAÇTAKİ KURULUK VE KAŞINTIYI GİDERİR
Sarımsaklı şampuan, yüksek derecede ısı ve kimyasala maruz kalmış saçın sağlığını düzeltir. Ayrıca saç kuruluğunu ve kaşıntıyı da giderir. Sağlıklı bir saç derisi, saç köklerini daha çok destekler ve saç dökülemesini önler.

SAÇLARI KALINLAŞTIRIR
Sarımsaklı şampuan, antibiyotik fonksiyonları sayesinde mikropların neden olduğu saç dökülmesini önler. Bu özelliği sayesinde saç derinize yardımcı olarak, problemi kökünden çözer ve saçları kalınlaştırır. Ayrıca faal olmayan saç foliküllerini de uyararak, saçlarınızın hacim kazanmasını sağlar.

SAÇ KIRILMASINI ÖNLER
Sarımsaklı şampuan, saç kanallarını güçlendirerek, saç kırılmalarını önler. Bu, saçların incelmesini önleyip, saç kırılmasını en aza indirir.

SAÇLARI KORUR

Sağlıklı saçlar için 10 ipucu - Sağlık Haberleri


Sarımsaklı şampuan, saç derisine giden kanı hızlandırır. Bu, saç foliküllerinden toksinleri atarak, saçlarınızı daha sağlıklı ve bakımlı tutar. Sağlıklı saç folikülleri daha kuvvetli ve daha sağlıklı saç üretimi için gereklidir. Ayrıca saçların daha fazla zarar görmelerini de engellerler.

 

 

SARIMSAKLI ŞAMPUAN NASIL KULLANILIR?
Saçlarınızı sarımsaklı şampuanla yıkanır masaj yaptıktan sonra birkaç dakika saçlarınızda bekletmeniz önerilir. Bu, daha fazla sarımsağın saçlarınıza özümsenmesini sağlar.

Şampuanın hazırlanması ve kullanılması bir hayli kolaydır. Eğer saçlarınız ile alakalı bir problem yaşamaktaysanız, sarımsaklı şampuan kullanmaktan çekinmeyiniz.

SARIMSAKLI ŞAMPUANIN HAZIRLANMASI
10-15 diş sarımsak alın, kabuklarını soyun ve yıkayın.
Bu sarımsakları, pürüzsüz bir macun elde edene kadar blenderdan ya da robottan geçirin.
İçerisine bir miktar su ekleyin ve biraz daha krema gibi bir hale gelinceye kadar blenderdan geçirmeye devam edin.
Bunun içine bir yemek kaşığı zeytinyağı ve birkaç damla nane ve çay çiçeği yağı damlatın.
Karışımı iyice karıştırın.
Bu karışımı eksiksiz olarak dolu şampuan şişenize ekleyin.
Hava geçirmez bir şişe içerisinde şampuanı saklayın.
Her zaman kullanmış olduğunuz şampuan yerine bu şampuanı kullanın.
Haftada 2-3 defa kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.