Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bebek Pudrasının Kimsenin Bilmediği 10 Farklı Kullanım Alanı

09.03.2021
1.191
Bebek Pudrasının Kimsenin Bilmediği 10 Farklı Kullanım Alanı

Bebek pudrası, yüzünüzün daha canlı ve daha az yağlı gözükmesini sağlayacak oldukça kuvvetli bir bakım ürünüdür. Evinizde veya gittiğiniz her yerde bir bebek pudrası muhakkak bulundurun.

 

 

Bununla beraber, alerjik reaksiyonlar olursa kullanmayı bırakınız ancak endişelenmeyin, böyle bir reaksiyon cildiniz normalden daha hassas diye gelişmiştir. Ürünün hiçbir tehlikesi yoktur.

BEBEK PUDRASININ EN İYİ 10 KULLANIM ALANI:
Karıncaları uzak tutar yani karınca savar olarak da düşünebilirsiniz. Bir türlü kurtulamadığınız karıncalar var ve bunlar sizi çok mu rahatsız ediyor? Karıncaların geçemeyeceği bariyerler oluşturmak için pencerelere ve kapıların etrafına bir miktar bebek pudra serpiştirmeniz önerilir.

DEODORANT OLARAK:

Bebek Pudrasının Kimsenin Bilmediği 10 Farklı Kullanım Alanı 1

Her türlü koşul altında deodorant olarak kullanılabilir. Pudra, nemlendirme özelliğinden dolayı teri ve kokuları emer.. Ayrıca ayakkabıların içerisine de döküldüğünde hem terlemeyi önlüyor, hem de ayakkabı içresinde meydana gelebilecek kokuyu engeller.Kuru şampuan olarak:

Yağlı saçları temizlemek için ¼ fincan bebek pudrasıyla ve bir ¼ fincan kabartma tozunun karıştırıp kullanılması önerilir. Pudrayı kullanarak saçlarınızı masaj yapın ve bir süre bırakın.

TAKI ZİNCİRİ ÇÖZÜCÜ:

Bebek Pudrasının Kimsenin Bilmediği 10 Farklı Kullanım Alanı 3
Zinciri karışık takılar kimi zaman insanı sinirlendirebiliyor. Neyse ki Life as Mama insanların bu sorununu çözecek bir ipucu verdi. Yapmanız gerekli olan şey yalnızca düğümün üstüne bir miktar bebek pudrası dökmek!

 

 

KUM TEMİZLEYİCİ
Sahilde geçirilen bir günün ardından keşke eve kumları taşımasak! Tek yapmanız gerekli olan ayağınıza bir tutam pudra serpmek. Life as Mama, tekrar yıkadığınızda, pudranın kumlarla beraber döküleceğini söylüyor.

YAZIN ÇARŞAF SOĞUTUR:
Bu yaz Life as Mama, tüm gece soğukluğunu korumaları için çarşaflarınıza bir miktar pudra serpiştirmeniz gerektiğini söyledi. Bu yöntem ayrıca terinizi de emmesine yardım edecek, terden ıslanmanızı engelleyecek.

OYUN KARTLARINI YENİLER:
Kart oynarken kartlar kimi zaman deforme olmuş eski gözüküp, pis hissettirebilir. Fabulessly Frugal’ın tavsiyesine uyun ve bir miktar bebek pudrası ile plastik bir torbaya koyun. Sallayın ve sonra ortadan kaldırın. Kartların dokunulamayacak kadar pürüzsüz olduğunu görünce çok şaşıracaksınız.

LASTİK ELDİVENİ YAĞLAR:
Lastik eldivenleri çok daha kolay giyebilmek için, Fabulessly Frugal’ın önerdiği gibi ellerinize bebek pudrası serpin.

ÇİÇEKLERİ KORUR:

Bebek Pudrasının Kimsenin Bilmediği 10 Farklı Kullanım Alanı 5

Bahçıvanlar, Tips Bulletin’in de söylediği bu küçük hileyi bilmeliler. Onları dikmeden önce çiçeklerin soğanları ve kökleri üzerine bir miktar bebek tozu serpiştirin. Bu çiçeklerin çürümesini önleyecektir. Ayrıca etkili, bütünüyle doğal bir böcek ilacı görevi görür.

YAĞ LEKESİ TEMİZLER:
Yağ lekelerini temizlemeye başladığınız zaman, bölgede bebek pudrası serpip pamukla ovun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.