Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

USTA OYUNCU RASİM ÖZTEKİN HAYATINI KAYBETTİ

08.03.2021
919
USTA OYUNCU RASİM ÖZTEKİN HAYATINI KAYBETTİ

Usta oyuncu Rasim Öztekin geçirdiği kalp krizi sonrası tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

 

USTA OYUNCU RASİM ÖZTEKİN HAYATINI KAYBETTİ 1

 

Dün öğle saatlerinde evinde geçirdiği kalp krizi sebebiyle hastaneye kaldırılan 62 yaşındaki usta sanatçı Rasim Öztekin hayatını kaybetti.

RASİM ÖZTEKİN KİMDİR?
Türk sinema, tiyatro ve dizi projelerinde sayısız eserde rol alan usta oyuncu Rasim Öztekin 14 Ocak 1959’da dünyaya geldi.

 

 

USTA OYUNCU RASİM ÖZTEKİN HAYATINI KAYBETTİ 3

Kendisi gibi oyuncu Pelin Öztekin’in babası olan Öztekin İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun oldu. Sanatçı, sahne yaşamında ilk tecrübelerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Nöbetçi Tiyatro’da amatör çalışmalar ile edindi. Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular topluluğunda uzman tiyatro sanatçılığına başladı. 2016 senesinde Kel Hasan Efendi’nin kavuğu, Ferhan Şensoy tarafından kendine devredildi. 20 Eylül 2020 tarihinde ise kavuğu Şevket Çoruh’a devretmiştir.

USTA OYUNCU RASİM ÖZTEKİN HAYATINI KAYBETTİ 5

1992-1995 seneleri arasında televizyonlarda şov programları yaptı. 1994 senesinde Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı. Tiyatronun beraberinde, sinema ve dizi filmlerde de rol almıştır. TRT’ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

 

 

Sinemada Pardon, Şans Kapıyı Kırınca, GORA, Düğün Dernek, Kabadayı ve Tersine Dünya gibi yapımlarda yer almıştı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.