Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

KLOZETE SİRKEYİ DÖKTÜ

08.03.2021
2.383
KLOZETE SİRKEYİ DÖKTÜ

Kir ve toz en nefret ettiğimiz şeyler. En sık oluşan yerlerden birisi de banyo. Banyolarımız maalesef bakteri doluyor. Temizlik uğraş isteyen bir iş olsa da zor olmak mecburiyetinde değil. Eğer birkaç faydalı bilgiye sahipseniz, temizlik yapmak hızlı, kolay ve etkili olabiliyor.

 

 

KLOZETE SİRKEYİ DÖKTÜ 1

Aşağıda temizlik yaparken aklınızda bulundurmanız gerekli olan birkaç ipucu var. Bahar temizliği yaparken bunları kullanmanız faydanıza olacaktır. Banyo AynasıBanyo aynanız kirli mi? Sallama çaylar imdadınıza yetişiyor. Üç sallama çayı suda beklettikten sonra sprey şişesine boşaltın ve aynanıza sıkın.Aynayı gazete ile sürtün. Aynanızın pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

TuvaletKirli tuvaletinizi temizlerken sirke en iyi dostunuz olacak. Sifon kabinine sirke dökün. Ayrıca klozet kapağına da sprey şişesiyle sirke sıkın tuvalet kağıdıyla temizlemeden hemen önce. Sifonu çekin. Böylelikle bir taşla iki kuş vuracaksınız. Bakteri ve bakteriler yok olacaklar. Duş TeknesiTemizlemekten en nefret ettiğim şey duş teknesi. Temizlemesi hem uzun sürüyor hem de beliniz ağrıyor.

 

KLOZETE SİRKEYİ DÖKTÜ 3

 

Bu yararlı ipucuyla artık duşunuzu rahatlıkla ve hızlı bir şekilde temizleyeceksiniz. Sirke ve sıvı deterjanı karıştırın. Diş fırçasıyla arzu ettiğiniz bölgeye uygulayın. Sonuç karşısında şok olacaksınız. Kir ve PasLekeleri temizlemek çok zor olabiliyor. Birçoğumuz ise ancak kimyasallarla temizleneceğini düşünüyoruz. Sadece bir limonla, zor olduğunu düşündüğünüz musluk lekelerini temizleyebilirsiniz.

Musluktaki pası geçirmenin yöntemi de musluğa önce havlu kağıt koymak ve sonra üzerine sirke döküp, havlu kağıdın sirkeyi emmesini 30 dakika beklemek. Bekledikten sonra musluğu yeni bir havlu kağıtla güzel bir şekilde temizleyin. İsterseniz diş fırçası da kullanabilirsiniz. KupalarKolayca leke tutan şeylerden birisi de kupalar. Kupaları bulaşık makinesini attıktan sonra dahi lekeler kalabiliyor.

Kupaları bir de diş fırçasıyla temizlemeyi deneyin. Sonuca siz bile inanamayacaksınız.Tuvalet Fırçası Tuvalet fırçanız tuvaletinizi temizlerken kendisini feda ediyor ve sayısız bakteriye maruz kalıyor. Bu sebeple tuvalet fırçaları sıklıkla temizlenmeli. Yapacağınız tek şey tuvalet fırçasına çamaşır suyu dökmek. Sık sık yaparsanız tuvalet fırçanızda hiçbir bakteri barınmayacaktır.

KLOZETE SİRKEYİ DÖKTÜ 5

Çamaşır MakinesiÇamaşır makinenizde her çamaşır yıkadığınızda içerisinde saç ve iplik kalır. Çamaşır makinesinin iç mekanizması sık sık temizlenmeli. Ancak kimi zaman saç ve iplikler filtrelerde kalır. Temizlemesi ise imkansızdır. Kolayca temizlemek için elektrikli süpürgenizin ucuna ince bir havlu kağıt koyun.

Böylelikle ulaşılması zor yerlere kolayca ulaşacak ve düzgünce temizleyebileceksiniz.Faydalı ipuçlarını ev hanımı olan arkadaşlarınızla pa-y-la-şmayı ihmal etmeyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.