Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Karaciğere Ne İyi Gelir ?

08.03.2021
5.399
Karaciğere Ne İyi Gelir ?

Evet, yanlış duymadınız! Hazırlayacağınız bitki küründen alacağınız bir yudum ile karaciğerinizi yenileyebilir, sağlıklı hale getirebilirsiniz. Karaciğer sağlığınızı korumak, genel vücut sağlığınız için son derece önemlidir çünkü karaciğerinizin zararlı maddelere karşı ilk filtre görevi görür. Özellikle çağımızda görülebilen genel karaciğer hastalıklarından olan, Hepatit A,B ve C’nin beraberinde siroz gibi hastalıklar da çok büyük tehlikeler yaratabilmektedir.

 

Karaciğer yağlanmasını önlüyor, ülsere iyi geliyor foto galerisi -  FinansGündem.com

Özellikle çağımızda yoğun hap, ilaç tüketmenin en büyük yan etkilerini yaşamakta olan karaciğerlerimiz, dengesiz beslenme, aşırıya kaçacak derecede işlenmiş gıda tüketmek gibi günümüzün en yaygın yanlış davranışlarından da en fazla etkilenen organlarının başında gelir. Karaciğerinizi bu tehlikelerden uzak tutmak için de düzenli bir beslenme alışkanlığının yanında bol su da gereklidir.

Ayrıca doğal besinler tüketmek ve gerçekten gerekli olmadıkça ilaç veya hap tüketmekten kaçınmak da karaciğerlerimiz için iyi olacaktır.Günlük hayatınızda karaciğerinizi sağlıklı tutmak için uygulayabileceğiniz bu yöntemlerin beraberinde, vereceğimiz tarifi uygulayarak da zararlı toksinlerden temizlenmiş bir karaciğere sahip olabilirsiniz.

ÖNCELİKLE TARİF İÇİN GEREKLİ OLAN ÜRÜNLER;
Bir avuç taze nane yaprağı

Nanenin faydaları nelerdir? Her gün taze nane yerseniz ne olur? Nane limon  çayı ne işe yarar? - Sağlık Haberleri, Haber7

 

1/3 fincan limon suyu

½ portakal suyu

1 litre su

Tatlandırmak için ise organik bal.

 

 

Bu malzemeleri hazırladıktan sonra, vereceğimiz basit talimatları uygulayarak kürünüzü hazır hale getirebilirsiniz. Öncelikle bir tencereye 1 litre suyu koyup kaynatmaya başlayın. Ardından suyun içine nane yaprakları ilave edip 5 dakika daha kaynatmaya devam edin. Ateşten alacağınız su ve nane karışımını 10 dakika soğumaya bırakın. İçerisine limon ve portakal ekledikten sonra tatlandırmak için de biraz organik bal ekleyin. İşte kürünüz hazır! Ardından bu kürü içebilir, karaciğerinizi sağlıklı ve temiz hale getirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.