Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kanserin ilacı nedir? Duyunca Şaşıracaksınız..

08.03.2021
1.683
Kanserin ilacı nedir? Duyunca Şaşıracaksınız..

ÇÖREK OTU YAĞI NEDİR, NASIL YAPILIR?
Öğütülmüş Çörek otu tohumunun bir şişe içerisinde zeytinyağı ile karıştırılarak bir takım işlemden geçirilmesi neticesinde elde edilen yağa çörek otu yağı denir. Sağlık açısından yüzlerce hastalığa karşı şifalı bir yağdır. Özellikle saç bakımı için çörek otu yağı sıkça tercih edilmektedir. Vereceğimiz tarif ile evde kendi çörek otu yağınızı elde edebileceğiniz gibi, aktarlardan da rahatlıkla doğal organik çörek otu yağı satın alabilirsiniz.

 

 

EVDE ÇÖREK OTU YAĞININ YAPILIŞI:
2 kaşık çörek otu tohumu, bir miktar zeytinyağı ve 200 ml lik cam şurup şişesi (eczanelerden bulabilirsiniz ya da arzu ettiğiniz bir cam şişeyi de kullanabilirsiniz.) Çörek otu tohumlarını şişenin içerisine attıktan sonra üzerine zeytinyağı ile dolduruyoruz. bu biçimde yaklaşık bir hafta kadar bekletiyoruz. gün içinde arada sırada (3-4 kez) karıştırmayı unutmayın. bir hafta sonunda ev yapımı çörek otu yağımız hazır olacaktır. Not: Aktarlardan çörek otu tohumunu öğütülmüş almak yerine, evde kendiniz de öğütme işlemini robot ya da havan yardımı ile yapabilirsiniz. Bu şekilde sağlıklı ve etkili olacaktır.

 

Çörek Otu Yağı Faydaları;
Baş ağrısını giderir,

Kanserin ilacı nedir? Duyunca Şaşıracaksınız.. 1

 

Saçların dökülmesini engeller,

Cilt bakımında ve yaraların tedavisinde kullanılır,

Bağışıklık sistemini güçlendiricidir,

Öksürük, astım, bronşit gibi hastalıklara karşı çörek otu yağı çok yararlıdır,

 

 

Grip, nezle soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır,

Kronik yorgunluklara, kas ağrılarına karşı kullanılır ayrıca kansere karşı korur.

Kanserin ilacı nedir? Duyunca Şaşıracaksınız.. 3

Çörek otunun ve elde ettiğimiz çörek otu yağının yukarda saydığımız yararları haricinde bilinen ve bilinmeyen yüzlerce yararı bulunmaktadır. Mucize baharat olarak tanımlanabilir. Hemen hemen her rahatsızlığa karşı yararı olduğuna inanılır.

Uzmanlar her defasında hastalara çörek otu yağını öneriyor. Çörek otu yağının kanserin her türlüsüne karşı yararlı olduğunu söyleyen uzmanlar, “Cilt, karaciğer, kolon, beyin, rahim, meme, kemik, mide, prostat, pankreas ve mide kanserlerinden korunmanın en kısa yolu çörek otu yağı kullanımından geçiyor”.

 

 

Çünkü çörek otu kanser hücrelerinin oluşumunu engelliyor ve var olan kanser hücrelerine karşı da savaşıyor. Uzmanlar özellikle çörek otu yağının bal ile karıştırılarak tüketilmesini öneri ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.